Víte, že je v Praze první veřejný šatník? Freeshop Zdrojovna se spolu s iniciativou Architekti bez hranic rozhodl vyzkoušet, jestli by v Praze dokázal žít vlastním životem projekt veřejné šatní skříně. Základní myšlenka je prostá: většina z nás má doma víc oblečení, než je vůbec schopna unosit, nehledě na to, že občas se člověk při výběru nějakého kousku sekne a už nikdy ho na sebe nevezme. Proč ho tedy nepředat dál?

satni skrin

Freeshop zdrojovna vychází ze zkušenosti, že část společnosti žije v nedostatku, zatímco jiná část oplývá přebytkem. Pro větší rovnováhu můžete v prostorách Autonomního sociálního centra Klinika na Žižkově navštívit jejich „obchod“ bez peněz. Můžete zde zanechat to, co vám doma překáží a je nevyužité a naopak si odnést cokoli se vám zalíbí.

architekti bez hranic

Projekt Zdrojovna se soustředí především na myšlenku trvale udržitelného rozvoje. Chceme neformálním způsobem přivést návštěvníky k aktivnímu zájmu o otázky trvale udržitelného rozvoje a obecně k aktivnějšímu zájmu o otázky ekologie a ochrany životního prostředí.

hranice

Šatní skříň nyní najdete v podchodu v Modřanech (klikni pro mapu). Ze Zdrojovny nás informovali, že v tuto chvíli jednají o umístění dalších skříní jednají s Café Na půl cesty a Filozofickou fakultou. Líbí se vám tento projekt a zapojíte se?

Foto: Facebook Zdrojovna & Facebook Architekti bez hranic

Reklama