Děkujeme za další zajímavý příspěvek na dnešní téma. Zbytečná výhra, to tu ještě dnes nebylo. Jak si s ní poradila, to se dočtete níže

Vážená redakce, na dnešní téma jsem nemusela přemýšlet. Je to téma, na které každý snadno sdělí svůj názor nebo ho napadne zajímavé story. Abych pravdu řekla, zbytečnosti v domácnosti moc nevedeme, mám totiž vyhazovací úchylku. U některých věcí to jde hůře, jelikož ostatní členové domácnosti můj způsob neschvalují. Řeším to tak, že předmět schovám a když po něm nějakou dobu ani pes neštěkne, tak ho odnesu do popelnice a snažím se ho zasypat, aby nešel vidět. Už se totiž stalo, že jsem vyhozenou věc znovu doma objevila. Ale to už je na jiné téma.

U mě tedy zbytečnou věc nenajdete, ale v domácnostech mých blízkých se to jimi  jen hemží. Téměř každý má rotoped nebo něco na ten způsob a ani ho nevidíte, protože slouží místo věšáku. To mě nějak nevzrušuje, ale nad čím vždy žasnu, jsou drahé obrovské vysavače. U některých známých bych to pochopila, ale u inteligentní a skromné potencionální tchyně jsem byla překvapena. Najednou se u ní v předsíni objevil mega vysavač, který nyní stejně nepoužívá, protože to s ním neumí. O mých babičkách bych na toto téma mohla psát romány. Bylo by jednodušší vypsat věci, které nejsou zbytečné. Naštěstí se většinou jedná o zbytečnosti týkající se šetření. Například o hory použitých pytlíků, igelitek atd. Toto sběrné centrum se snažím chápat, žily v jiné době a kdoví, třeba taky budu taková.

V poslední řadě se chci zmínit o zbytečné výhře. Sem tam soutěžím, zde se jednalo o kávovar. Samozřejmě jsem byla šťastná, že jsem ho vyhrála. Euforie mi ale netrvala dlouho. Přišel mi mohutný kávovar sice známé značky, ale typu, který už není ani na trhu. Uvažovala jsem tedy co s ním. Napadlo mě darování, ale to bych si zničila svou pověst člověka, jenž dává ty nejlepší dárky. Na druhou stranu se mi ho nechtělo vyhodit. Sice mi byl k ničemu, ale zase nějakou tu cenu měl. Nakonec jsem si vzpomněla na svého šikovného pomocníka jménem internet. Náhodou našla člověka, který na tom byl podobně. Paní vyhrála poukázku na proměnu své vizáže. Bohužel by do salonu musela absolvovat poměrně dlouhou cestu a tak nabídla kupon k výměně. Udělaly jsem tedy „change“. Paní byla s kávovarem spokojená a já nakonec poukaz prodala a koupila jsem si za něj vysněné džíny.

Se svatebními dary zkušenosti nemám, ale s dary, které se sešly, ano. Naposledy před pár dny, „vzlyk“. Sestřenice je soví fanoušek. Kterákoli blbost ji potěší, hlavní je to, že se týká sovy. Koupila jsem ji nádherný náhrdelník se sovou. Bohužel jsem byla druhá. Ale což, alespoň má soví páreček. Ale vrátím se ke svatebním darům. Až u mě nastane tato příjemná záležitost, uvažuji o seznamu potřebných věcí, který darující obdrží.

Milé čtenářky, přeji Vám pohodový a sluneční den.

Introvertka

Doufám, že ten kávovar nebyl z Ženy-in?

Reklama