Zima sice není úplně ideálním počasím pro fotografování, ale přesto chceme všichni svoje zimní zážitky z hor a sjezdovek pečlivě zdokumentovat. S chytrým telefonem Huawei Nova se dvěma špičkovými kamerami, přední a zadní, budete o krok před ostatními. Poradíme vám, jak nastavit váš smartphone, aby byly výsledné fotografie, včetně selfies, co nejlepší.

huawei

Selfie? Jde to i se sněhem!

Pokud se rozhodnete vyfotit svůj portrét se sněhem v pozadí, určitě využijte přední blesk. Díky tomu zesvětlíte svoji tvář i při slunečném počasí a výsledná fotografie bude vypadat jednotně. Huawei Nova má navíc funkci automatického zkrášlení – na fotce vás automaticky rozpozná a upraví tón vaší pleti do přirozeného odstínu, ať už je světlo nebo tma. Můžete si dokonce vybrat z několika vzhledů make-upu – od přirozeného denního looku po večerní party líčení.

Zaměřte se na kompozici.huawei

Pokud fotíte zasněženou krajinu, zmrzlé stromy nebo zimní východ slunce, zkuste se zaměřit na nějaký zajímavý detail. Rozbijte monotónnost bílé v hledáčku třeba stromem na sjezdovce nebo barevně oblečeným lyžařem.

Zajímavých výsledků můžete také docílit pořizování fotografií v různé denní době. Za slunečného počasí v ranních a večerních hodinách získává sníh zajímavé oranžové odstíny.

Zkontrolujte nastavení vašeho fotoaparátu.

I váš fotoaparát v telefonu má mnoho možností nastavení. V zimě je důležité především vyvážení bílé. Obvykle se při pořizování fotografie snažíme, aby byl sníh bílý, ne šedý nebo modrý. Na chytrém telefonu Huawei Nova si můžete vyvážení bílé nastavit manuálně, nebo to dokonce automaticky udělá za vás, abyste docílili maximální barevné přesnosti.

Další komplikace, který může pro amatérského fotografa nastat, je špatná expozice. Nastavení expozice reguluje množství světla, kterým je fotografie osvětlena. Pokud je obrázek přeexponovaný, je příliš světlý a ztrácí se struktura objektů. V zimním počasí je lepší zvýšit expozici o jeden až dva stupně, abychom dosáhli toho správného osvětlení sněhu. Užitečný může být také HDR mód, díky kterému zachytíte větší množství detailů.

huawei

Reklama