plavky

Připadá vám tato otázka naivní? Každé plavky jsou přece po sezoně na odpis. Mají vyrudlé barvy, zpuchřelé gumičky a látka už také tolik nepruží. Vzhledově jsou pro ostudu a funkčně k nepoužití. Když  skočíte do vody, dolní díl je u kolen. Přinejlepším. Určitě se vám to někdy stalo. Tak co s takovými plavkami? Bez sentimentu vyhodit.

No, alespoň máme důvod koupit si nové. 

Ale i výjimky se najdou. Třeba máte plavky, které vám úžasně seknou, a nerady se s nimi loučíte. Nebo jste vůbec neměly příležitost je použít, jako se to stalo mně. Představte si, že jsem letos poprvé vytáhla plavky, které jsem si koupila loni.

Zato letos jim dávám pěkně zabrat a vůbec je nešetřím. Prudké slunce a časté koupání v rybníku, kde je rašelina, jim na kráse moc nepřidává. Jejich barva šedne. Ještě že jsou černé, a mikroskopické částečky, co v látce ulpívají, na nich nejsou tolik vidět. Být bílé, už by se nosit nedaly.

Ale to ještě nic není proti plavkám, které jsem si brala k moři. Sice jsem neměla jen jedny, to dá rozum, ale většinou jsem je zničila tak jako tak. Slaná voda, ostrý písek a dlouhý pobyt na žhavém slunci choulostivému materiálu zrovna nesvědčí. Když ještě koupání v moři střídáme s chlorovaným bazénem, mají to, chudinky, sečtené.

Dá se tomu vůbec předejít?

Pojďme si zopakovat pár zásad, jak o plavky pečovat, aby nám vydržely alespoň do konce sezony.

  • Pereme je zásadně ručně ve vlažné vodě (i když máme k dispozici pračku)
  • Používáme šetrné prací prostředky na jemné prádlo.
  • Neždímáme je, ale vodu z nich jen vymačkáme.
  • Nesušíme je na slunci.
  • Nevěšíme na šňůru, ale sušíme rozložené na ručníku.

Že vám to připadá samozřejmé? Tak si vzpomeňte na svoji dovolenou a podívejte se na své plavky. Že už je nemáte? Proč asi?

 

perwollNáš tip: Perwoll Balsam Magic s extrakty z kašmíru

Prací prostředek Perwoll Balsam Magic s extrakty z kašmíru se používá na vlněné, hedvábné a jemné prádlo všech barev. Tento prací prostředek vytváří pěnový polštář, který brání zplstnatění vlněných vláken. Díky speciálnímu složení, které chrání vlákna, si vlna zachovává svoji hebkost a měkkost.
Pečuje nejen o vaše vlněné oděvy, ale také o všechny jemné tkaniny, jako jsou např. punčochy, spodní prádlo, plavky, saténové hedvábí, len apod. Prací prostředek Perwoll Balsam Magic s extrakty z kašmíru - jemné tkaniny vypadají stále jako nové i po několika vypráních.
Více na www.perwoll.cz

Reklama