Chtěla bych se s vámi podělit o zážitek, který se mi přihodil. Jeden rok jsme se s manželem rozhodli, že se vypravíme na vlastní pěst autem ještě se dvěma kamarády do Litvy. Posháněli jsme si potřebné informace, mezitím mi několikrát manžel připomínal, ať si zkontroluji pořádně pas, zda mi platí.

To jsem opravdu udělala, ale bohužel mě netrklo, že už jsem tři roky vdaná a že se tedy jmenuji jinak. Byl čtvrtek a v sobotu jsme měli odjíždět a mně se zdál ze čtvrtka na pátek sen, že jsme dojeli na hranice mezi Polskem a Litvou a když jsem předkládala pas, tak se zjistilo, že se jmenuji jinak a nepustili mě dál a musela jsem se vrátit domů. V pátek ráno jsem se zpocená vzbudila a začala jsem lítat po bytě a hledat pas, abych se do něho podívala.

Manžel na mě koukal jako na blázna a ptal se, co se děje. Vzala jsem pas a zjistila jsem, že tam mám opravdu své staré příjmení a málem jsem zkolabovala. Po tvářích se mi koulely slzy jako hrachy a já jsem přemyšlela, co mám dělat, kdo mi kde v pátek kolem poledne udělá nový pas (to jsme ještě za 14 dní poté měli jet na poznávací zájezd do Dánska, Švédska a Finska, a tam jsem byla nahlášena samozřejmě pod novým jménem, takže bych se nikam nedostala také).

Jeli jsme se tedy podívat na úřad a tam samozřejmě neměli už úřední hodiny a už vlastně měli zavřeno. Přesto jsem to zkusila a našla tam paní a ptala jsem se, co mám dělat. Řekla mi, že udělání nového pasu trvá tři týdny až měsíc, tak to jsem málem zkolabovala. Když mě viděla, jak vypadám, tak mi vynadala, že jsem hrozná, že nevím, že už se tři roky jmenuji jinak, ale pak se usmála a řekla mi, že udělá výjimku a udělá mi pas ten den, ale že bude stát 600,- Kč a že bude platit jen jeden rok.

Samozřejmě jsem souhlasila. Také mi řekla, že do Litvy bych se dostala ještě na ten starý, ale na ten poznávací zájezd už ne, protože by nesouhlasila jména. Takže za hodinu jsem si vítězoslavně s uslzenou tváří nesla nový pas. Manžel už se smál a povídal mi, že jsem trubka, a nakonec jsme se už smáli oba a časem jsem dávala tuto historku k dobru mezi přáteli, kteří se alespoň pobavili.

A odnesla jsem si ponaučení a dávám si na to velký pozor. Nebýt varovného snu, tak jsem se vůbec nedostala na dovolenou  a seděla bych doma na zadku.
s pozdravem Monika-tučňáčice


Dobře, že vám dal ve snu někdo znamení, že? Vycestovala, odpočinula a poučila. Pohoda, ne? Děkujeme za příspěvek a přejeme vám i všem jeho čtenářkám příjemné odpoledne.

 

Dnes s heslem: Cizí neštěstí potěší!
Jak snášíte noční cestování?
Je někdo ve vašem okolí větší zmatkař, s kým proto nerada cestujete?
Ztratilo se vám něco nebo jste zapomněla před cestou cosi vyzvednout, zaplatit, odnést, vypnout?

Jak prožíváte cestovní horečku a která byla ta pravá horečková?
Zmatkujete před cestou a jste nerozhodná?
Bloudíte v cizích zemích?
Máte nějaké kuriózní zážitky?
Byla jste teď na dovolené a prožila pořádnou cestovní horečku? Ne? Posledně byla horší?
Napište nám o tom.

Cestujete do exotických zemí za dobrodružstvím a za exotickými chorobami?
Kde jste byla na poslední dovolené? Jezdíte na dovolenou na stejné místo?

Jste konzervativní a manžel vás nutí do dobrodružství nebo je to naopak?
Jste pro adrenalin na doraz?

Reklama