Dokončujete školu nebo si jen děláte plány na léto, rozhlížíte se po tom pravém pracovním uplatnění, ale nabídky zaměstnavatelů si dávají na čas? Nebo z nějakého důvodu skončil váš současný pracovní poměr a vy přemýšlíte nad tím, že si dáte několik měsíců oddych? A přemýšlela jste někdy nad tím, že letní prázdniny mohou být nejen časem odpočinku, ale také dobou, kdy můžete načerpat řadu užitečných pracovních zkušeností a kontaktů? Ano!

 

Tím zdrojem mohou být třeba brigády či krátké pracovní úvazky na dobu určitou. V létě jsou lidé otevřenější, vnímavější a přátelštější, a toto platí i v pracovním světě. Pokud zrovna nemáte zaměstnání, nepodléhejte svodům letního počasí a zkuste si najít nějaké zpestření. Zaměstnavatelé nevidí rádi několikaměsíční prodlevy v životopise a i krátkodobá brigáda vám pomůže případnou mezeru pokrýt.

Portál www.prace.cz nabízí denně až 2.000 nových brigád, navíc zde naleznete řadu užitečných rad a tipů. Právě v létě hledají firmy často někoho na záskok či administrativní výpomoc, pokud vás láká zahraničí, zlepšíte navíc své jazykové znalosti. Kromě možná i netradiční pracovní zkušenosti získáte řadu cenných kontaktů, a třeba tak z vašeho krátkého pracovního „koketování“ vznikne oboustranně spokojený dlouhodobý zaměstnanecký poměr.

 

 

Reklama