Hudební festival Za Poklady Broumovska nenabízí jen jedinečné hudební zážitky v podání skvělých domácích i zahraničních interpretů, ale i souzvuk nádherné krajiny a architektury s klasikou lidské tvořivosti. Festival se koná již pátým rokem a probíhá od 3. července až do 4. září! Navštívit při něm můžete nejednu ze zajímavých památek regionu.

broumovsko

Broumovsko

Kraj pískovcových skal, malebných údolí, romantických zákoutí a nádherné barokní architektury. Těžko byste hledali v naší zemi podobný kout, kde se snoubí přírodní krása a ruka architekta s takovou harmonií. Však zde stavěli skuteční mistři! Kryštof Dientzenhofer a jeho syn Kilián Ignác...

Za Poklady Broumovska: Program

Sobota 3. července Broumov, klášterní kostel sv. Vojtěcha
Five Star kvartet, klarinety

 • Kam můžete zajít v okolí?
  Samotné město Broumov nabízí nespočet zajímavých památek, jejichž dominantou je bezesporu historické hradní jádro města. Nezajímavé nejsou ani měšťanské domy či stará radnice. Pokud chcete shlédnout něco trochu jiného, můžete navštívit dřevěný kostel svatého Ducha, který se nachází na předměstí Broumova u špitálu, zajímavé je, že byl původně kamenný, dřevěnou podobu získal v roce 1689.

Sobota 10. července Heřmánkovice, kostel Všech svatých
Kekula, Pěruška, Hejný, členové Stamicova kvarteta

 • Polské příhraničí stojí za návštěvu...
  Díky četným turistickým i motoristickým cestám se můžete podívat na zajímavá místa nejen na našem území, ale i v blízkém Polsku. Cesty vedou například do polských obcí Gluszyca, Radkow, Lomnica.

Sobota 17. července Vižňov, kostel sv. Anny
Timea Acsai, flétna, Josef Gabor, klavír

broumovsko

Sobota 24. července Zdoňov, kostel Nejsvětější Trojice
Jana Boušková, harfa

 • Kam v okolí...
  Městečko Adršpach není zajímavé jen nádhernými skalami ve svém okolí, ale i zámkem, o kterém se poprvé dozvídáme v patnáctém století. Za návštěvu též stojí barokní kostel Povýšení svatého Kříže.

Sobota 31. července Otovice, kostel sv. Barbory
Jazzová formace Théa a Jana Koubková j.h.

Sobota 7. srpna Vernéřovice, kostel sv. Michaela
Martin Kasík, klavír

 • Kam v okolí...
  Nezapomeňte navštívit Teplice nad Metují, kde najdete nejen zajímavé památky, ale i velké sportovní vyžití - v horkém létě jistě oceníte bazén. K zajímavým památkám teplicka patří například Dolní zámek z roku 1664 v ranně barokním stylu.

Sobota 14. srpna Šonov, kostel sv. Markéty
Bohuslav Matoušek, housle a Petr Saidl, kytara

Sobota 21. srpna Martínkovice, kostel sv. Martina a Jiří
Ivan Ženatý, housle, Michal Mašek, klavír

Sobota 28. srpna Ruprechtice, kostel sv. Jakuba Většího
Juventus Collegium FOK

broumovsko

 • Zajímavý výlety v okolí...
  Rozhledna na Špičáku u nedalekých Ruprechtic! Špičák je se svými 880 metry nad mořem nejvyšší vrch pásma Javořích hor a současně nejvyšším vrchem Broumovska. Z rozhledny lze vidět polskou Hejšovinu, Orlické hory a za pěkného počasí Kralický Sněžník i vrchol Pradědu. Uvidíte Bor, Turov, Stěny s Hvězdou, Ostaš, Teplicko Adršpašské skály, Vraní hory, Rýchory a Krkonoše se Sněžkou. Na polské straně navazují Góry Kamennie a Sowie.

Sobota 4. září Božanov, kostel sv. Maří Magdalény
Štefan Margita, tenor, Kateřina Šmídová, soprán a Katarína Bachmannová, klavír

Reklama