Oblíbený černošický přívoz Kazín, který provozuje společnost Pražské Benátky, převezl v loňském roce tisíce nadšených výletníků, kteří se vydali na cyklistickou nebo pěší výpravu po přilehlém okolí Černošic či brdských lesích. Od vlakové trati se k přívozu dostanete romantickou osadou Radost ulicí Říční, kde na vás bude čekat proslulý kapitán Mario Juhas.

d

Přívoz Kazín je v provozu od 1. června, převoznické služby pod Kazínskou skálou tak opět lákají na komentované vyhlídkové plavby s převozní lodí Kazi členitým berounským údolím. Kazi je krásnou převozní lodí s kapacitou 40 osob, která nevytváří neúměrně škodlivé vlnění, jezdí v pomalých rychlostních poměrech, nepřekračuje hygienicky povolenou míru hluku. Provoz přívozu je ekologický a šetrný k okolí. Pro letošní sezonu bude k dispozici až do 28. září, tedy svátku sv. Václava.

Již za vlády Karla IV., letošního nejvýznamnějšího oslavence, byla Berounka hojně užívanou vodní cestou. V počátku zejména k dopravě kamenných pískovcových bloků na stavbu Karlova mostu a k voroplavbě, tedy dopravě dřeva pro Prahu.

Je možné objednat naučnou plavbu pro školní skupiny s výkladem o historii a přírodních krásách okolí řeky, které trvají hodinu (časy vyplutí vždy v 8:00 a 9:00 hodin). V době mimo jízdní řád, tedy v ranních hodinách od 8:00 do 10:00 a večer po 19:00 si mohou zájemci objednat Kazi pro privátní plavby.

Trasa přívozu a jeho provoz je schválen a povolen jak Státní plavební správou, tak Povodím Berounky. V dnešní době je Berounka dle Zákona o vnitrozemské plavbě č. 114/1995 Sb. (v platném znění), dopravně významnou vodní cestou od soutoku s Vltavou až po říční kilometr 37,00.

vyhlidkove-plavby-kazin-jizdni-rad

Pozn.: V době od 11.50 do 12.50 převozník obědvá.

Ceník plaveb pendl:

Jednotné jízdné – 20 Kč

Dítě

do 6 let – ZDARMA

Malý, velký, mokrý pes – ZDARMA

Kočárek – ZDARMA

Bicykl – ZDARMA

Ceník vyhlídkových plaveb:

Dospělý – 150 Kč

Dítě do 15 let, senior nad 70 let – 70 Kč

Zvýhodněné rodinné jízdné (2 dospělí + 5 dětí) – 400 Kč

Dítě do 6 let – ZDARMA

Malý pes – ZDARMA

Velký pes – ZDARMA

Bicykl – ZDARMA

Kočárek – ZDARMA

Více informací najdete na stránkách www.privozkazin.cz nebo na telefonním čísle 603 819 947.

Reklama