Cedule-Poutni-cesty.jpgFoto: cesta Česka

Trasa měří necelých 190 kilometrů, začíná v Louňovicích pod Blaníkem a končí na hoře Říp. Poutní cesta Blaník–Říp, jejíž motto je „Poznej českou zemi a sám sebe“ se skládá ze sedmi etap a každá má samostatné téma k zamyšlení. Putovat po ní může každý s jemu vlastní motivací i cílem. Zájemci mohou nově sbírat razítka do Poutníkova deníku, který patří společně s turistickou mapou poutní cesty k doporučené výbavě.
 
Na adrese www.cestaceska.cz nalezne návštěvník podrobné informace ke svému putování. Na web se lze připojit i prostřednictvím QR kódu z 52 tabulek umístěných po celé trase na rozcestnících Klubu českých turistů.

shutterstock-156923762.jpg
Foto: Shutterstock

„Trasa propojuje dvě nejznámější a nejdůležitější české hory, Blaník a Říp. Je rozdělená do sedmi etap tak akorát, aby se jedna etapa dala ujít během dne či víkendu. Doporučujeme putovat maximálně tři etapy najednou, trasu je ale možné ujít klidným tempem vcelku za osm dní. Důležitá jsou témata, která člověka vedou k sobě samému a k pochopení jeho vztahů a osobních životních priorit. Etapy na sebe navazují a nabízí tak poutníkům celistvý prožitek. Poutník, který absolvuje celou pouť, a využije témata jako inspiraci pro přemýšlení a rozjímání, tak prožije svůj příběh od začátku až do konce,“ říká Jindřich Chmelař, předseda spolku Cesta Česka.

Pokud se rozhodnete projít celou cestu, podíváte se během toho například do Českého Šternberku, Kouřimi, Staré Boleslavi nebo Mělníku.

Reklama