Expedice Altaj-Cimrman se na svou dalekou cestu do altajských velehor, kde má dojít k pojmenování dosud bezejmenné hory, vydá 5. srpna 2007. Pro začínající i pokročilé horolezce ze sdružení Expedice je to však příliš dlouhé čekání, a proto připravili pro sebe i širokou veřejnost sérii cvičných výstupů v české dolině.

Podstoupit náročný trénink přislíbili i přední protagonisté Divadla Járy Cimrmana. Svou fyzičku už mohli otestovat při prvním výstupu, jenž se odehrál 12. května na Bezdězu. Dalším prubířským kamenem v kalendáři divadelníku i samotné Expedice je pak 26. květen a známá Milešovka. Pochod na nejvyšší horu Českého středohoří se zde uskuteční v rámci Memoriálu Sváti Pulce.

Pokud patříte mezi milovníky přírody a řadíte se k početnému táboru příznivců našeho génia, jste na akci srdečně vítáni.

Start Cvičného výstupu na Milešovku:
13,00–14,00 Sraz všech účastníků na hřišti obce Milešov
14,00 Slavnostní zahájení akce, představení všech novinek týkajících se Expedice Altaj-Cimrman
14,15 Hromadný odchod (start)
cca 15,30 Průběžný příchod horolezců na vrchol Milešovky

Všichni borci obdrží na startu pamětní kartu cvičných výstupů, která jim na vrcholu bude orazítkována, a po jejím předložení budou zdarma moci vyrazit na rozhlednu.

Další cvičný výstup:
Tanvald – aneb Sladkou dírou na Štěpánku - 9. června 2007 – start 9,00 hod.

Více informací o expedici, celonárodní sbírce i dalších cvičných výstupech můžete nalézt na stránkách www.altajcimrman.cz.