Dunajská cyklostezka (EuroVelo 6) je jedním z průkopníků velkých evropských cyklostezek a patří k nejkrásnějším a nejoblíbenějším ve střední Evropě. Cestu lemuje spousta památek, zajímavostí a krásných míst, které vybízejí k zastavení. Na trase je mnoho míst, kde můžete přenocovat a vyzkoušet lahodnou rakouskou kuchyni a lokální vína. Cesta protíná národní park Donau-Auen a dostanete se po ní až do Bratislavy.
5cb72d9ddb91eobrazek.png
T® Raimo Rudi Rumpler-7853.jpg

Na dolnorakouském úseku trasy Iron Curtain Trail (EuroVelo 13), která se rozpíná od Finska až po Černé moře, se vydáte po stopách železné opony. Prozkoumejte přírodní park Blockheide v regionu Waldviertel, vychutnejte si husté lesy, rozlehlé louky a objevte fascinující kameny, o kterých se dodnes říká, že mají magickou sílu. Dále na východě ve Weinviertelu na vás čekají kopcovité vinice a malebné vinné sklípky. Navštivte vinný sklep Retz, největší historický vinný sklep ve střední Evropě. Součástí trasy je i Národní park Thayatal, který vás uchvátí svými strmými skalními stěnami a s trochou štěstí můžete spatřit i divokou kočku.
5cb72de3b227fobrazek.png
Thayarunde_02(c)Waldviertel Tourismus, ishootpeople.at

Trasa Eurovelo 9 vede z Břeclavi přes hraniční přechod Reintal, dále skrz idylický Weinviertel až do Vídně. Po cestě na vás čeká Vídeňský les vedoucí do Wechselu, kde se mění v trasu pro horolezce. Vídeňský les si zamilujete, stejně tak jako krátké zastavení u nádherného hradu Laxenburg, nebo prohlídku města Wiener Neustadt, kde se letos konají národní výstavy s tématem Svět v pohybu.

Ve Waldviertelu využívají pro cyklostezky bývalých železničních tratí. Thayatal-Bahn a Göpfritz-Raabs-Bahn udávají směr stezce Thayarunde, nově otevřené v roce 2017. Podél přeshraniční cyklostezky mezi Rakouskem a Českou republikou je toho spousta k objevování: zříceniny a hrady, staré pozůstatky železnice nebo divoce rostoucí ovocné stromy, které zvou k odpočinu ve svém stínu.
5cb72e194008dobrazek.png
Created with Raphaël 2.1.0© Raimo Rudi Rumpler-8211_retusche_V2_Rückwand.jpg

Přehled 10 TOP cyklotras Dolního Rakouska

Dolní Rakousko, díky bezchybnému značení cyklistických tras, husté železniční síti a perfektnímu servisu, nabízí nezapomenutelnou cyklistickou dovolenou plnou zážitků

Donauradweg/Dunajská cyklostezka (EuroVelo 6) – 260 km

Traisental-Radweg/Traisentalská cyklostezka (č. 4) – 111 km

EuroVelo 9 (trasa Vídeň-Břeclav severně od Vídně, Thermenradweg jižně od Vídně) – 212 km

Triestingau-Radweg/Cyklostezka Triestingau (č. 9) – 32 km

Kamp-Thaya-March-Radroute/Cyklostrasa Kampa-Dyje-Morava (č. 8) – 426 km

Cyklostezka kolem železné opony (EuroVelo 13) – cca 400 km

Piestingtal-Radweg/ Piestingtalská cyklostezka (č. 43) – 60 km

Triesting-Gölsental-Radweg/Cyklostezka údolím Triesting-Gölsental (č. 42) – 62 km

Thayarunde – 111 km

Ybbstalradweg/Ybstallská cyklostezka (Waidhofen a.d. Ybbs–Lunz am See) – 55 km

Více na DOLNI-RAKOUSKO/cyklistika
5cb72daeab5e3obrazek.png

Reklama