Roamingový týden se soutěží o mobilní telefon.
Chystáte se letos do zahraničí?  Na dovolenou, za rodinou či známými, na hory, na nákupy nebo jen tak na víkendový výlet … Samozřejmě svého mobilního miláčka nemůžete nechat doma, a proto určitě využijete ROAMING. Ten už sice trochu znáte, ale chtěly byste se dozvědět něco navíc, aby Vás na cestách opravdu nic nepřekvapilo?

 

 

Roamingový týden se soutěží o mobilní telefon

Chystáte se letos do zahraničí?  Na dovolenou, za rodinou či známými,  na hory, na nákupy nebo jen tak na víkendový výlet… Samozřejmě svého mobilního miláčka nemůžete nechat doma, a proto určitě využijete ROAMING. Ten už sice trochu znáte, ale chtěly byste se dozvědět něco navíc, aby Vás na cestách opravdu nic nepřekvapilo?

 

Tak jste tady správně! Oskar Vám bude po celý týden přinášet rady, tipy a praktické informace, které Vás z „roamingového labyrintu“ určitě snadno vyvedou. A mobilní dovolenou v zahraničí si užijete zcela bez problémů!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ROAMINGOVÝ TÝDEN:

 

   Pondělí           Roamingové rozehřátí na úvod

 

   Úterý               „Oskarovo roamingové desatero“

 

   Středa                         S Oskarem na cestách I. :

·         Bulharsko

·         Chorvatsko

·         Indie

   Čtvrtek            S Oskarem na cestách II.

·         Itálie

·         Kanárské ostrovy

·         Karibik: Kuba, Dominikánská republika

   Pátek              S Oskarem na cestách III.

·         Řecko

·         Tunisko

·         USA

 

MRoamingová soutěž o mobilní telefon!

Když vyplníte náš dotazník a v rámci něj správně vyřešíte „Roamingový úkol“, můžete vyhrát nový mobilní telefon Siemens C65 nebo skvělé oblečky od Oskara!!! Pozor, soutěž končí ve čtvrtek, proto na ni skočte hned! Roamingová soutěž

 

   Pondělí           Vyhodnocení soutěže

 

 

 

 

...a teď malé ROAMINGOVÉ ROZEHŘÁTÍ na úvod...

 

   Co je to vlastně ten ROAMING?

Je to služba mobilních operátorů, díky níž můžete volat i v zahraničí. Jednoduše pouze využíváte síť jiného operátora v dané krajině. S touto službou můžete se svým telefonem ze zahraničí volat jak domů, tak do jakékoli jiné země na světě.

 

   Jak to vůbec funguje?
Je to jednoduché. Abyste mohly volat z ciziny, musí mít váš mobilní operátor smlouvu s některým z operátorů v dané zemi (tzv. „roamingový partner“). Pokud je v cílové zemi třeba pět operátorů, ale váš domácí operátor má smlouvu jen s jedním z nich, můžete využívat služeb pouze tohoto jednoho operátora. Do ostatních sítí se prostě s mobilem nepřihlásíte...
L

 
   Proč je volání ze zahraničí tak drahé? Nejde vyjednat lepší ceny?

O vyjednávání nejde, protože ceny roamingu jsou jednoduše odvozeny od cen roamingových partnerů. Do celkové ceny hovoru se mimo jiné promítají vyšší náklady za přenos hovoru (zejména tehdy, pokud jde o hovor přes třetí zemi nebo přes oceán apod.).

 

   Kolik mě to ale bude stát?

Již nemusíte tápat v nejistotě, kolik Vás to asi může stát... Oskar Vám totiž nabízí chytrou Roamingovou kalkulačku díky které si můžete zjistit, který roamingový operátor pro vás bude nejvýhodnější a zároveň si můžete spočítat, kolik peněz si musíte nachystat. 

 

 Nemusíte se obávat, Roamingová kalkulačka je velmi přátelská. Abyste zjistily, kolik asi utratíte, stačí zadat:

·         váš tarif (např. 300 Naplno)

·         kontinent a zemi (např. Evropa)

·         předpokládaný počet přijatých a odchozích hovorů (a jejich přibližnou délku)

·         počet sms a mms

 

Nashle zítra u „Oskarova roamingového desatera“ a nezapomeňte soutěžit! Třeba pak na dovolenou vyrazíte s novým telefonem. J

 

 

 

Reklama