Aktivně sportujete a nevíte, co se za tímto názvem skrývá? Donedávna jsem na tom byla obdobně, o to příjemnější pak bylo mé zjištění, že tento sport v jisté míře provozuji vlastně již od dětství, a jistě v tom nejsem sama! Kalistheniku určitě všichni dobře znáte,  a ani o tom netušíte….

Vídáte občas v parku nadšené sportovce, kteří provádějí různé shyby, dřepy, kliky a další vylomeniny za pomocí nenáročného sportovního vybavení, které připomíná hrazdu? Že ano? Pak vězte, že propadli kalisthenice! Můžete je následovat i vy, za tento sportovní koníček nedáte ani korunu…

vv

O co tedy jde?

Kalisthenika neboli cvičení s vlastní vahou těla je zábava ve světě již dlouho známá. O mnoho dříve než tento trend přišel k nám, se objevil v černošských čtvrtích New Yorku, kde muž jménem Hannibal for King nadchl Ameriku svým cvičením na hrazdě a bradlech. Stejně jako nouze naučila Dalibora houslím, naučil se Hannibal jednoduchým cvikům na zbytečných trubkách v ulicích.

Kde cvičit?

Mnohá velká česká města a jejich městské části tuto finančně nenáročnou aktivitu podporují a umisťují do parků potřebné vybavení. Vzniká tak u nás nový trend venkovního fitness, který má nám i našim dětem pomoci ke zdravému životnímu stylu. Na mnohých místech můžete navíc potkávat trenéry, kteří vám zdarma poradí, jak s kalisthenikou správně začít.

Venkovní sporty mají zelenou!

Je jedno, zdali vás kalisthenika láká, či byste si jen chtěli zpříjemnit den outdoorovou aktivitou. Pokud ale ani v jednom případě nechcete být sami, neváhejte a navštivte weby, které sdružují nadšence venkovního fitness po celé republice. Přibývá jich jak hub po dešti…


Z vlastní zkušenosti vám mohu doporučit tyto weby: Venkovní fitness, kalisthenika, běhej, com, triatlony.com.

Nebuďte sami, sportujte!

Čtete také:

Reklama