Aktivně sportujete a nevíte, co se za tímto názvem skrývá? Donedávna jsem na tom byla obdobně, o to příjemnější pak bylo mé zjištění, že tento sport v jisté míře provozuji vlastně již od dětství, a jistě v tom nejsem sama! Kalistheniku určitě všichni dobře znáte, a ani o tom netušíte….
Vídáte občas v parku nadšené sportovce, kteří provádějí různé shyby, dřepy, kliky a další vylomeniny za pomocí nenáročného sportovního vybavení, které připomíná hrazdu? Že ano? Pak vězte, že propadli kalisthenice! Můžete je následovat i vy, za tento sportovní koníček nedáte ani korunu…
O co tedy jde?
Kalisthenika neboli cvičení s vlastní vahou těla je zábava ve světě již dlouho známá. O mnoho dříve než tento trend přišel k nám, se objevil v černošských čtvrtích New Yorku, kde muž jménem Hannibal for King nadchl Ameriku svým cvičením na hrazdě a bradlech. Stejně jako nouze naučila Dalibora houslím, naučil se Hannibal jednoduchým cvikům na zbytečných trubkách v ulicích.
Kde cvičit?
Mnohá velká česká města a jejich městské části tuto finančně nenáročnou aktivitu podporují a umisťují do parků potřebné vybavení. Vzniká tak u nás nový trend venkovního fitness, který má nám i našim dětem pomoci ke zdravému životnímu stylu. Na mnohých místech můžete navíc potkávat trenéry, kteří vám zdarma poradí, jak s kalisthenikou správně začít.
Venkovní sporty mají zelenou!
Je jedno, zdali vás kalisthenika láká, či byste si jen chtěli zpříjemnit den outdoorovou aktivitou. Pokud ale ani v jednom případě nechcete být sami, neváhejte a navštivte weby, které sdružují nadšence venkovního fitness po celé republice. Přibývá jich jak hub po dešti…
Z vlastní zkušenosti vám mohu doporučit tyto weby: Venkovní fitness, kalisthenika, běhej, com, triatlony.com.
Nebuďte sami, sportujte!
Nový komentář
Komentáře
krokodylice — #13 ahoj, ráda tě tu znovu vidím!!
Dnes se dělá ze všeho věda, dřív jsme normálně používali všecko, co bylo v dosahu. Dneska se to musí hlavně nějak cizokrajně pojmenovat a hned to vypadá důležitěji!
Že já vůbec vyrostla
Za našich "mladých časů" jsme chodili na hřiště na "prolejzačky". Vypadalo to podobně, nejmenovalo se to takhle vznešeně a ani k tomu nebyl nutný trenér.
Kadla — #7 Taky jsem klepáčové dítě.
Zase někdo objevil "ameriku"......tohle u nás stojí v parku skoro 35 let.Je fakt,že ne v takové podobě,aby na tom blbli svalovci,ale pochybuju,že rovna ti by se šli předvádět na venkovní hřiště
a až to někdo postaví a zafinancuje,tak se jim tom partička nevychovanců pěkně podepíše....
Kadla — #7 a přemlouvat děti, aby se odlepily od počítače a šly ven.
ToraToraTora — #8 asi tak
kuty — #6 Dřív se na tom totiž nerejžovaly takový peníze. Dřív to postavil výbor, aby děti nechodili se sirkami do stohu, dneska se tomu dá název, vytáhnou se z lidí nějaký peníze a když to přestanou dlabat, tak se zase udělá něco jiného.
My jsme takto cvičili na klepáčích (na koberce). Trávili jsme tam hodiny a hodiny... Dnes se už koberce neklepou, po stromech děti nelezou, tak se holt musejí budovat parky s hrazdami
ToraToraTora — #5
jenom zírám kolik je dnes různých jazykolamných názvů věcí, které pro nás byly prostě zábava.
Na hřišti jsme měli hrazdy a tyče na šplhání. Akorát se to jmenovalo jedom hřiště a my jsme si tam chodili zablbnout. Dnes je to fitnesspark pro kalistheniky.
helikoptera — #3 ani ja ne
je to super, ale na to nemám sílu v rukách
když to ke sportu přitáhne víc dětí tak dobrý...
dřív se děti houpaly na větvích stromu, akorát se to tak nejmenovalo.