Svým vzezřením připomíná mozek, mořskou houbu nebo vzdáleně i hlavičku květáku. S tou má podobnou barvu – je krémový až bělavý, jak stárne, postupně mění odstín do hnědé. Patří mezi chorošovité houby, ale na rozdíl od jeho tvrdých příbuzných si na něm pochutnáte. A to moc.

hous2.jpg
Foto: Shutterstock

Kotrč kadeřavý (Sparassis crispa), který je nejhojnějším zástupcem kotrčů v našich lesích (jsou celkem tři druhy) parazituje na dřevě kořenů živých či tlejících stromů, v naprosté většině vzrostlých borovic. Těm pak způsobuje hnilobu, takže vás za jeho utržení nikdo kárat nebude. Jenže stromu od houby nepomůžete nadlouho. Časem opět vyroste. Takže se vyplatí zapamatovat si místo nálezu a v sezóně, která končí až v listopadu, nebo v dalších letech se s košíkem na místo vrátit.  

Pokud najdete kotrče pod jedlí, nejspíše se bude jednat o vzácný kotrč Němcův. Pod duby zase zpravidla vyrůstá kotrč štěrbákový. Oba druhy jsou také jedlé.

Rozvětvené plodnice kotrče dorůstají nejčastěji hmotnosti kolem jednoho kilogramu, ale jsou známy i případy nálezů mnohonásobně těžších.

Co s ním?

Pokud na houbu podobnou mozku narazíte, chovejte se k ní velmi opatrně, je křehká. Zato ale dlouho vydrží. Pokud její kořen ponoříte do misky s vodou, zůstane v lednici v čerstvém stavu i několik dní. Výhodou je i fakt, že nehnije ani není prolezlá červy, pouze sesychá.
Jediné, čím vás může potrápit, je náročnější čištění. V nesčetných záhybech se totiž často uchytí lesní nečistoty, hlavně jehličí hostitele. Když si s tím ale dáte tu práci, bude vám odměnou skvělá oříšková chuť.

hou.jpg
Foto: Shutterstock

Kotrč dokonale vynikne třeba coby náhrada drštěk v polévce nebo obalovaná jako květák. Ale použít ji můžete v jakémkoli dalším houbovém receptu. Jen počítejte s tím, že ji musíte vařit o něco déle, než její hřibovité kolegyně.

Kadeřavá houba je vyhledávána i šéfkuchaři, takže pokud se vám nechce vařit, můžete pěkný kus i zpeněžit. To ale kvůli její výtečné chuti udělá málokdo. Navíc byste se připravila o nespočet cenných látek, které v sobě ukrývá.

Potěší nejen chuťové buňky

Jak dokládají výzkumy, obsahuje velké množství beta-glukanů. To je skupina přírodních polysacharidů, u nichž je potvrzen příznivý vliv na imunitní systém, ale naše tělo si je neumí samo vytvořit. Kromě toho se v kotrči nachází další cenné látky, které, jak dokazují výzkumy, mají na naše zdraví celou řadu pozitivních účinků. Například tyto:

  • Snižují krevní tlak a pomáhají předcházet mozkové mrtvici
  • Zlepšují zdravotní stav pacientů s diabetem 2. typu a jsou i prevencí této nemoci.
  • Pomáhají při hojení ran.
  • Zkoumají se protinádorové účinky.

Vždy platí, že čím mladší plodnice, tím lepší účinky.

Zdroj informací: Česká mykologická společnost, Takashi Kimura

Čtěte také:

Reklama