Jaro má velice ráda také čtenářka mirka1954. Na jaře zažila něco důležitého - svou svatbu. A manželství se vydařilo, od té doby jsou s manželem spolu.

To Vám moc přeju, milá mirka1954. Ať máte i nadále pěkné manželství. Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Ano, moje odpověď je jednoznačná, jaro mám velice ráda. Letošní zima mi celkem nevadila, já radši teplo. Dokonce se mi tentokrát docela podařilo přezimování některých venkovních květin. Už je dávám přes den na sluníčko otužovat, pěkně obrážejí. To je prostě kouzlo jara. Vše se začíná zelenat, něco začíná kvést, ptáčci v zahradě také více prozpěvují, co víc si přát! Už začínám odkládat zimní svršky, nemám ráda, když člověk musí být navlečen v několika vrstvách a to nejsem žádný choulostivý tvor. A taky mám s přicházejícím jarem vždycky nějak víc elánu. Vyčistila jsem všechna okna (sice si asi dám na Velikonoce repete), zasadila semínka různé zeleniny, aby bylo co sázet na záhony, měním i celkovou výzdobu uvnitř domu, vše je barevnější. Jinak o prvním jarním dnu toho moc nevím - astrologické nebo meteorologické jaro, občas se mi to plete. Ale to není důležité, mě stačí rozlišovat to, zda je hezky nebo ne. Samozřejmě že vím, že je jarní rovnodennost a zase se nám dny začnou víc a víc prodlužovat. Líbí se mi i léto a podzim, každé roční období má něco do sebe, jen tu zimu bych brala akorát tak kolem Vánoc (aby byly bílé) a to by mi stačilo.

No a na jaře jsem zažila něco dost důležitého. Je to hodně let zpátky, v březnu jsem se vdávala. Tehdy se počasí také celkem vydařilo a co je lepší – vydařilo se i naše manželství, které už trvá pěknou řádku let. Tak kdo by si na takovou povedenou událost nepamatoval, že?

snez

mirka1954

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Jaro a první jarní den

  • Máte ráda jaro?
  • Nebo dáváte přednost jinému ročnímu období?
  • Víte něco o prvním jarním dnu?
  • Máte nějaké historky o jaru?
  • Zažila jste na jaře něco důležitého, zásadního?

Napište mi cokoliv k tomuto tématu, budu se těšit na vaše příspěvky. Na jednu z vás opět čeká dárek, knížka Paula Coelha Rukopis nalezený v Akkonu (nakl. Argo) a k tomu revitalizační maska na barvené vlasy Satinique.

To ostatní je stejné jako vždy, pište na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je JARO. Předem děkuju!

cenaJaro

Reklama