6064478d9b93dcl.jpg
Foto: Shutterstock

Sklizeň špaget ve Švýcarsku
V roce 1957 odvysílal britský zpravodajský pořad Panorama na stanici BBC tříminutovou reportáž o tom, že v jižním Švýcarsku se podařilo sklidit špagety. Na videu byly zobrazeny švýcarské rodiny, jak sklízejí těstoviny přímo ze stromů špagetovníků a ukládají je do košů. Tento vtípek vyvolal velkou odezvu. Stovky lidí následně volaly do televize a chtěly vědět, jak si mohou špagetovník také vypěstovat.

Nálet mimozemské civilizace
Vtipálkovi Richardu Bransonovi vtípek úplně časově nevyšel, protože místo 1. dubna se odehrál už na 31. března, přesto mnoho lidí vyvedl z konceptu. V roce 1989 viděli Londýňané ve vzduchu nad svými hlavami UFO, a když talíř přistál na poli, zavolali místní policii a informovala ji o invazi mimozemšťanů. Na místo se s napřaženým obuškem vydal odvážný policista, a když se přiblížil k létajícímu talíři, vyšla z něj postava ve stříbrném. Nakonec se ukázalo, že talíř je ve skutečnosti horkovzdušným balónem v daném tvaru a muž ve stříbrném je právě Richard Branson, který se pokoušel o aprílový žert. Původně chtěl přistát v londýnském Hyde Parku 1. dubna, ale vítr mu plány překazil.

6064463daf8e3cl.jpg
Foto: Shutterstock

Jak to tedy bylo?
Nenachytávají jen novináři, ale i oni sami se někdy nechají nachytat. Americká tisková agentura Associated Press otiskla v roce 1983 vyjádření profesora historie Josepha Boskina, ve kterém vysvětloval, jak údajně vznikl žertovný první apríl. Novinářům řekl, že císař si kdysi na jeden den vyměnil roli se svým šaškem a ten přijal edikt vyzývající k tomu, aby se lidé jeden den v roce chovali absurdně. Agentura článek otiskla a až po týdnech vyšlo najevo, že šlo o Boskinův aprílový vtip.

shutterstock-1562588413.jpg
Foto: Shutterstock

Kukuřice místo erotiky
V roce 2016 své návštěvník pobavil a mnohé určitě také vyděsil největší portál s erotickými videi na světě Pornhub. Server byl přejmenován na Cornhub (corn je kukuřice) a místo porno videí byl zahlcený nejrůznějšími videi, kde hrála hlavní roli právě kukuřice. Lidé se mohli dívat na její setí, sklízení, opékání apod. Po erotice ani stopy!

Reklama