Určitým fenoménům dnešní doby se jen těžko uniká. Jedním z nich jsou i herní konzole a videohry, které se čím dál více zabydlují v našich domácnostech. Podle průzkumu české pobočky společnosti Sony vlastní herní konzoli už každá třetí „mladá“ rodina.

hraci

  • v každé čtvrté domácnosti na nich hrají výhradně dospělí členové rodiny
  • přes 40 % dotazovaných v průzkumu sdělilo, že jim jejich partnerka nebo partner hraní videoher nikterak nevyčítá
  • čas strávený hraním videoher musí každý pátý dospělý „pařan“ vynahradit svému protějšku třeba návštěvou kina, divadla, večeří v restauraci nebo jinými společně strávenými chvílemi.
  • hraní her vnímá jako problematické jen menšina respondentů (14,7 %), ti mají pocit, že tyto aktivity partnerovi nebo partnerce vadí. Tito dospělí hráči mimo jiné uvedli, že často hrají jen v případě, když jejich partner nebo partnerka není doma.

 Všeho moc škodí, stejně tak i u počítačových her, míní psycholog

„Moderní technologie můžou být samozřejmě dobrý sluha ale také špatný pán. V případě hraní videoher to ale při zdravé míře stráveného času nemusí znamenat žádný problém. Jedná se totiž o relaxační aktivitu, která může snižovat stres a napětí či bezpečným způsobem uvolňovat nahromaděný vztek a frustraci. A vzhledem k tomu, že v rodinách často hrají dospělí i děti, může tato aktivita vytvářet i společný pojící prvek,“ vysvětlil David Čáp, psycholog a psychoterapeut.

Zdroj: tisková zpráva

Reklama