seznam.jpg
Foto: Shutterstock

Veronika vlastnila několik let milovaného králíčka Boba, který byl neodmyslitelnou součástí rodiny a nikdo si nedovedl představit, že by s nimi nebyl. Králík měl v průběhu svého života pár zdravotních problémů a musel dokonce absolvovat i operaci zubů, ale vše dobře dopadlo a zvládl to.

„Po operaci se všechno hezky rychle zahojilo, zase papal, hopsal a měl se báječně. Bohužel ale před pár dny začal ztrácet chuť k jídlu a na veterině mu nedokázali pomoci, i když jsem s ním během dvou dnů oběhla celkem čtyři veteriny,” popisuje Veronika.

Bohužel lékaři nezjistili, co králíčkovi je a v noci zemřel Veronice v náručí, bylo to dle jejích slov velmi rychlé. „Nedokážu se z toho vzpamatovat a pořád jen brečím a mám před očima to jeho malé tělíčko, jak z něj odchází život. Vypiplala jsem ho od miminka, byl hrozně vděčný, šťastný a všichni jsme ho moc milovali. Myslela jsem, že tu s námi bude třeba ještě šest nebo sedm let a on tu najednou není,” pláče Veronika.

„Tohle jsem absolutně nečekala a nedokážu se s tím smířit, vyčítám si, že jsem to neřešila víc nebo jinak. Nevzala ho jinam, víc se nesnažila do něj nacpat léky nebo výživu, kterou dostal. I když jsem k němu v noci vstávala každé dvě hodiny a dělala jsem, co jsem mohla, stejně mám pocit, že za to můžu já. Nikdy si to neodpustím a nejhorší na tom je, že ani nevím, co se mu stalo, protože to nezjistil,” říká smutně Veronika.

„Do toho nemám ani podporu doma. Vyčítají mi, že se chovám jako dítě, že se příliš upínám na zvíře a že bych měla být trochu dospělá. Několikrát jsme se už kvůli tomu pohádali a já se cítím ještě hůř, protože to je to poslední, co teď potřebuji," říká Veronika.

Veronice je smutno a přijde jí, jak kdyby jí umřel nejlepší kamarád. Pomůže asi jen čas, nejmocnější lék na všechny bolístky. Už přemýšlela, že by si pořídila nového mazlíčka, ale okolí jí to vymlouvá. 

Zdroj: respondentka Veronika

Čtěte také: