Devětatřicetiletá novinářka Jana je zvláštní rozporuplná osobnost. Na jednu stranu velmi odvážná, milující adrenalinové sporty, na stranu druhou citově zranitelná a snadno manipulovatelná. Přečtěte si příběh její lásky

Nikdy neměla štěstí na partnery, vždycky to byly jen krátkodobé známosti, které ji nijak zvlášť neuspokojovaly. Dosud nepoznala muže, který by ji „okouzlil“ natolik, aby s ním chtěla žít. „To budu radši sama,“ říkala, „nehodlám zvyšovat statistiku zpackaných vztahů, které kolem sebe vidím.“

smutek

Ale jak už to chodí, odříkaného chleba největší krajíc. Jednou ji redakce poslala na rozhovor s Václavem… A byla ztracená. Václav, kdysi slavný sportovec, byl nesmírně charismatický muž a Janě učaroval.

Chtěla ho vidět jen v tom nejlepším světle, ačkoliv to byl sebestředný sobec a tyran, se kterým nikdo nevydržel.

Jana byla zamilovaná a měla klapky na očích. O mnoho let starší, pedantický a despotický chlap ji měl absolutně ve své moci. Neslyšela názory jiných, kteří Václava dobře znali a od vztahu s ním ji odrazovali. Zpřetrhala veškeré vazby, a oddala se Václavovi. Vše, co řekl či udělal, bylo pro ni svaté.

Přesto se nepodařilo ututlat, že mezi nimi dochází k neshodám a Václav nejde ani pro facku daleko. Dokonce ji začal vydírat a vyhrožovat sebevraždou, když od něj odejde. Byl si jist, že by ho v tom Jana nenechala. Když trucoval a nebral telefon, Jana vždycky ze strachu, že si něco udělá, přispěchala a ještě se omluvila. Udělala to tak vždycky. Doposud.

Na to se Václav spolehl a jako ve špatném filmu zinscenoval sebevraždu. Napojil na výfuk auta hadici, dal ji do okna, nasedl a nastartoval…jenomže tentokrát se přepočítal a Jana nezavolala. Našel ho až soused, ale už bylo pozdě.

Psychopat se chytil do vlastní pasti, řeknete si, a Jana zbavena tyrana může začít znova žít.

Jenomže tenhle příběh nemá šťastný konec ani pro Janu. Místo aby se konečně nadechla a navázala tam, kde kdysi skončila seznámením s Václavem, vyčítá si jeho smrt a je zralá na psychiatra.

Čtěte také: