Všechen prach musí pryč

Nepřítel prach je zkrátka všudypřítomný. Vždy se nám ho ale podaří zbavit jen na krátkou chvíli. Co si však budeme povídat, často jej utřeme pouze na místech, kde je vidět, aby se takzvaně “neřeklo”. Buďte pro jednou svědomití. Pozvedněte vystavené figurky, knížky i lampičky a sáhněte prachovkou opravdu všude. Uvidíte, že pečlivé zbavení se prachu vydrží o mnoho déle, než jste zvyklí.
Náš tip:
Nedaří se vám dostat prach z mezírek v radiátoru? Vyzkoušejte je profouknout pomocí fénu! Uvidíte, že prach se jednoduše sfoukne a topení bude vypadat jako nové.

Čistá okna aneb Chci zase vidět ven

Je jasné, že za dlouhou zimu se na našich oknech stihla usadit pořádná vrstva špíny. Jelikož jsou ale studené dny nadobro pryč, nelze se už na nic vymlouvat a okna se prostě umýt musí. Začněte s úsměvem! Věřte, že nakonec vám ten báječný pocit z průhledných oken vdýchne chuť do dalšího úklidu. Houbička, hadřík, voda s jarem, čistič na okna, noviny.. Tahle klasika pro zdlouhavé mytí oken je už ta tam. Dopřejte si trochu luxusu a usnadněte si práci pomocí elektrického čističe. Uvidíte, že vám postačí umýt vše pouze vodou a poté jednoduše setřít či odsát. Přesvědčte se sami, že mytí oken nemusí být nutně nepříjemnou činností na celý den!

Náš tip:

cistic-a-vysavac-na-okna.jpg

Čistič oken Orava CO-270
Multifunkční 2 v 1 čistič oken s mokrým a suchým odsáváním nečistot vám perfektně zpříjemní a zjednoduší mytí oken. 360° otočná hlavice i ergonomický design zajistí snadnou obsluhu. Krom oken jej můžete vyzkoušet také na vysávání záclon, gaučů či postelí.

V kuchyni poctivě

Kuchyn.jpg

Kuchyň je jediným místem, kde připravujeme naše jídlo. Její perfektní čistota je proto nevyhnutelná. Dbejte vždy na používání nezávadných a ekologických prostředků. Buďte poctiví! Správně tušíte, že vzít kuchyni z gruntu nebude otázka jedné hodiny. Jednou za čas je však potřeba utřít prach i pod vyskládaným nádobím, vyčistit šuplíky, odstranit zapečené zbytky v troubě, uklidit ledničku či odmastit myčku.

Náš tip:
Bojujete s nekonečným usazováním vodního kamene v konvici i kolem baterií. Potřebujete pomocníka, kterého máte hned po ruce - ocet. Ten využijete v celé své domácnosti, skvělý je zejména na připáleniny, mastnotu, k čištění odpadů i proti rzi.

Koupelna jeden lesk blesk!

Koupelna.jpg

Sami určitě dobře znáte ten nepříjemný okamžik, kdy si návštěva jde umýt ruce do koupelny, a vy si uvědomíte, že nemáte vydrbané umyvadlo. Vlítněte na to! Není nic lepšího, než se večer vysprchovat ve vyčištěné koupelně. Pomocí dezinfekčních prostředků vydrhněte umyvadlo, sprchový kout i vanu. Samozřejmě nezapomeňte ani na záchod, který doplňte o příjemně vonící osvěžovače vzduchu. Nepodvádějte! Zbavte se konečně starých líčidel a poloprázdných šampónů, které beztak už rok nepoužíváte.

Náš tip:
Nezapomeňte, že koupelna je rájem pro bakterie. Věnujte pozornost i na první pohled nepatrným drobnostem, jako je dávkovač na mýdlo. Právě na něm se může usazovat více nečistot a organismů než na toaletě.

Čerstvý vzduch do postelí

Loznice.jpg

V zimním období větráme naši ložnici tak trochu sporadicky. Určitě proto vyhoďte své peřiny ven a dopřejte jim trochu čerstvého vzduchu. Převlíkněte staré povlečení a pečlivě vyluxujte svou postel. Uvidíte, že až půjdete spát do voňavých a vyvětraných peřin, budete dobře vědět, že tahle námaha opravdu stála za to.

Náš tip:
Určitě víte, bakterie i roztoče najdeme v posteli. Jak se jich zaručeně zbavit? Nechte je vymrznout! Vložte peřinu i polštář na hodinu do mrazáku a odstraňte bakterie jednou pro vždy.

Podlaha až na konec

5aaa5e5f446d6Obyvak.jpg

Pokud jste již uklidili vše, co bylo třeba, určitě sami zjistíte, že na podlahu je žalostný pohled. Záměrně si ji vždy nechte na úplný závěr úklidu. Nedává přeci smysl vymetání pavučin ze stropu na čistou podlahu. Začněte s důkladným vysáváním podlah, koberců, věnujte pozornost všem rohům, zkrátka vyluxujte všechno, co jde. Pořiďte si kvalitní a funkční vysavač. Díky němu se snadněji zbavíte všeho, co se na podlaze za pár dní objevilo. Uvidíte, že po pečlivém vysátí se vám bude také snáz vytírat. Lesknoucí se podlaha je snem snad každé ženy. Vrhněte se na ní s pořádným mopem s rotačním a odstředivým vědrem, který zabrání zbytečnému zmáčení podlahy velkým množstvím vody, což dřevěná i laminátová podlaha ocení.

Zima jde stranou

Okno.jpg

Zbavte se všeho, co jste během zimy nashromáždili. Provětrejte své skříně a vyhoďte z nich zimní obuv, teplé bundy, šály i rukavice. Bezpečně je uložte na místo, kde vám nebudou během teplých měsíců překážet. Užijte si znovu ty báječně uklizené a prostorné skříně.

Náš tip:
Chcete, aby vaše skříň rozlinula nezapomenutelnou vůni vždy, když ji otevřete? Naplňte bavlněné pytlíčky směsí z namletých bylin, květin i koření a užijte si perfektní aroma přírody!