appka

V dnešní době, kdy se téměř nehneme bez svého chytrého telefonu ani na krok, už se s ním nemusíme loučit ani v případě, že se chystáte vypotit nějaké ty kalorie.

Sportovat a nezaznamenat si svůj výkon? Skoro nemyslitelné! Takže pokud nevlastníte fitness náramek nebo tolik oblíbené sportovní hodinky, které důkladně zaznamenají každý váš krok, nějaká pořádně „vychytaná appka“ by vám v telefonu neměla rozhodně chybět.

Sport Tracker

appkaTahle „appka“ je zadarmo, a navíc má hezký a přehledný design. Dokonce si k ní můžete dokoupit zhruba za 80 eur hrudní pás a ten synchronizovat s vaším telefonem (iOS, Android, Windows). Sport Tracker je velmi jednoduchý na ovládání a přehledný. Veškerou aktivitu zaznamenává do map, které můžete doplnit o fotografie nebo poznámky a sdílet s přáteli. Více zde.

Runtastic

appkaTato aplikace se podobá Sport Trackeru a kromě trochu „osekanější“ verze, která je zadarmo, si můžete připlatit a užívat bonusových možností. Určitě vás bude bavit také fakt, že vás aplikace bude pravidelně motivovat a hlídat ve dnech, kdy se nehýbete. A takový kouč se vždycky hodí! Více zde.

Endomondo

appkaEndomondo podobně jako např. Runtastic nabízí nespočet sportovních aktivit. Takže pokud dáte raději přednost kolečkovým bruslím nebo třeba běžkám, před běháním, bude vás tahle „appka“ bavit. Do Endomonda si však můžete přidat i jiné sporty, u nichž primárně nejde o vzdálenost – třeba volejbal, hokej či potápění. Tím si můžete vytvořit tréninkový deník a aktivity doplnit třeba údaji o srdečním tepu. Více zde.

Superlife

appkaTato aplikace je od českých vývojářů a určitě stojí za stáhnutí. Za zmínku u ní stojí důraz na motivaci a tzv. komunitní funkce – takže se díky ní můžete spřátelit nebo soutěžit s dalšími českými sportovními nadšenci. Zaznamenává trasy, výkon dané aktivity (a že jich je!), vše lze komentovat i sdílet. Vše česky a zadarmo! Více zde.

JEFIT

appkaA aby to nebylo celé jen o outdoorových aktivitách, tahle aplikace je pro milovníky posilování a fitness. Můžete v ní okouknout až na 1300 cviků a různých krátkých posilovacích sestav. Můžete si v rámci aplikace také zaznamenávat svoje výkony, úspěchy, kondici apod. K dostání ve volné i placené verzi. Více zde.

Také si přečtěte: