Stává se vám, že občas „zápasíte“ o každé místečko v bytě? Nebo hledáte řešení, kam v malém bytě uložit návštěvu k spánku? Máme pro vás docela dobrý tip. Postel a křeslo v jednom. Podívejte se a hodnoťte.

Když jsem tenhle kus „nábytku“ viděla poprvé, napadlo mě, že jde o nějakou studentskou práci. Ano, je to vtipné, barevné, dokonce i praktické a multifunkční. Ale hodí se to do „normálně“ zařízeného bytu? To je otázka do pranice. Určitě by takový kousek našel uplatnění v malém bytě, kde je nouze o místo a sedací souprava je příliš velkým luxusem.

Vzpomněla jsem si na svou první garsonku, kde jsem sezení a spaní řešila potaženými válendovými matracemi. Ve dne byly složené na sebe a sloužily jako malá pohovka, večer se rozložily a zastlaly. Byla to z nouze ctnost, ale kdyby bývalo k sehnání něco podobného, jako vidíte na obrázcích, určitě bych neváhala.

Matrace, která se dá jednoduchým způsobem proměnit v praktické křesílko, bude asi vyhovovat nárokům, studentů, kteří ve svém pokoji nemají místa nazbyt, nebo mladým párům, které bydlí v podnájmu nebo maličkém bytě. Mladým bude zřejmě vyhovovat i moderní design a veselá barevnost tohoto sedacího nábytku.

Jak tenhle nápad vznikl?

Jako většina nápadů. Z nouze. Škoda, že jsem tehdy nebyla kreativnější, mohla jsem být slavná.

Jako designér Géza Csire, který si přinesl do svého malého bytu jenom matraci. Časem usoudil, že by se mu hodilo i křeslo. Během boje s minimálním prostorem využil svého studia designu a pustil se do řešení. Po roce a půl vzniklo křeslo a postel v jednom, které staví na jednoduchém, zato geniálním nápadu.

Co vy na to? Jak se vám líbí tenhle nápad?

Foto: Bonami

Čtěte také:

 

Reklama