Letos jsem našel pod stromečkem opravdu zvláštní předmět. Když jsem dárek rozbalil, chvíli jsem přemýšlel, k čemu je „ta věc“ dobrá. A zjistil jsem, že má opravdu mnoho funkcí, které se hodí zvláště motoristům.

Už jste se někdy setkala s multifunkčním zařízením, které kombinuje na první pohled nekombinovatelné? Jedno takové jsem našel pod stromečkem. Vyrábí ho firma Evove a na svých stránkách ho prezentuje jako multifunkční svítilnu CarLight. O co jde?

Svítilnu můžete použít jako...

  • ... baterku.mul
  • ... světelnou bójku.
  • ... magnet.
  • ... kladívko na sklo.
  • ... řezačku na pásy.
  • ... univerzální nabíječku na telefon a další elektrická zařízení.

A to všechno bez jakéhokoli vnějšího zdroje energie, protože svítilna má vlastní dynamo, které poháníte rukou a díky němuž nabíjíte baterii svítilny i případná jiná elektrozařízení.

Jak to funguje

Když jsem balíček otevřel, koukal jsem jako z jara (ačkoli kalendář hlásil 24. prosince). Že jde o baterku, to jsem pochopil záhy. Brzy jsem také objevil spínač na rozsvěcení červeného výstražného světla, které je chytře umístěné tak, aby šla baterka umístit na havarované auto pomocí zabudovaného magnetu a blikátko dobře plnilo svou funkci. Tím jsem i objevil magnet, který je tak akorát silný, aby našel třeba zatoulanou matičku. To ale nebylo poslední překvapení.

Velice výraznou částí svítilny CarLight je odklopná páka. Původně jsem myslel, že slouží pouze k nabíjení baterie pro svícení, ale po prostudování návodu jsem zjistil, že ve spodní části svítilny je konektor, díky kterému je možné baterkou nabíjet i mobilní telefon či jiná elektrozařízení - základní sada obsahuje přípojný kabel a několik typů koncovek. K mému telefonu žel nesedí, ale věřím, že se mi podaří sehnat správnou redukci. Ani to ale nebylo vše.

Největším překvápkem bylo kladívko na sklo a řezačka pásů. Výrobce zkrátka uvažoval opravdu chytře nad tím, co člověk v případě autonehody potřebuje. Popravdě, než jsem si funkci řezačky přečetl v návodu, myslel jsem, že jde o háček k zavěšení a vlastně mi nikdy dřív nedošlo, že když se v autě vybourám, budu se muset nějak dostat z pásů. Tak jsem se díky chytrému vánočnímu dárku i poučil...

Kam dál?

Reklama