Další čtenářkou, která zaslala k dnešnímu vychytávkovému tématu svůj příspěvek, je Ekleinovka. Celý její byt je prý totiž jedna velká vychytávka - počínaje vymalováním a konče kamny...

Pohleďte na vychytývky v bytě čtenářky Ekleinovky...


Po slunečném víkendu a vydřeném bronzu na MS nám začíná pracovní týden... tak do něj vykročte dobře naladěni...
Pod pojmem vychytávky si každý představí něco jiného. Pro někoho věc zcela běžná, pro dalšího vychytávka jako dělaná na míru.
Pro mne bylo nejlepší vylepšení po rekonstrukci bytu rozbourání příčky mezi ložnicí a obývacím pokojem. Příčku jsme neodstranili úplně, cca 2m zůstaly. Ložnici jsme přestěhovali do dalšího pokoje a tady nám vznikl opticky veliký prostor. Obývací pokoj, moje pracovna a jídelní kout.
Byt je ve starším rekonstruovaném domě, takže jsou v něm komíny. Tím pádem bylo vyhráno. Můj sen - funkční krbová kamna nabyl realizace! Muž obložil zeď i podlahu dlažbou. Kachlová kamna jsme objednali na internetu. Máme sice plynový kotel, ale sálavé teplo je úplně jiné. Pohled na hořící kamna je více než příjemný. Posezení u nich nemá v zimních měsících chybu.

kamna

Moje další vychytávka, dá -li se to tak nazvat, je barevné ladění celého bytu. Kuchyně je bílo - modrá, takže i doplňky včetně vlastnoručně ušitých záclon mají tytéž barevné tóny. Ložnice je zeleno -béžová, obývák tmavě hnědý, pracovna také. Čalounění v jídelně je bordó, tudíž i záclona je v témže odstínu. S úpravou bytu jsme si vyhráli, konečně máme vše, jak jsem si představovala :)

zaclonka

zaclonka

Teď je na řadě zahrada...
Ekleinovka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Fototéma dne 21. května 2012: Domácí vychytávky

Jenga

  • Máte doma nějakou vychytávku? Vyfoťte ji, popište její funkci či účel a pošlete mi obrázek i s vysvětlením do redakce!

Své příspěvky zasílejte nejpozději do 21.5.2012, 15.00 hodin na e-mailovou adresu níže. Pevně věřím, že budou pro ostatní čtenářky inspirativní. Jednu z přispěvatelek odměním pěkným dárkem - hrou Jenga od firmy Albi - která se hodí nejen ku hraní, ale může posloužit i jako vychytaný klínek či podložka.

A pokud doma žádnou vychytávku nemáte, můžete poslat vychytávku, kterou jste viděla (a vyfotila) v domácnost někoho jiného.

Reklama