Nike poprvé představila technologii Nike Free v roce 2004 a pro léto letošního roku přináší nové modely pro ženy i muže. Model Nike Free 3.0 je, díky své inovativní konstrukci a speciálně přizpůsobenému systému klenby, dosud nejblíže pocitu běhu na boso. Nike Free mají blahodárné účinky na pružnost chodidla a jeho posilování. Nike Free imitují pohyb na boso a díky tomu při každém kroku zapojíte svaly, které do té doby spaly a ochabovaly. Nohy získají díky flexibilitě podešve naprostou volnost a začnou opět pracovat. Přirozený pohyb bude přínosem pro kotníky, lýtka, kolena i stehna a pro celé tělo.

Nike

Nike Free Run 3.0 mají bezešvý svršek vyrobený z flexibilní síťoviny, který poskytuje podporu, a lisovanou vložku, která kopíruje křivky nohy pro větší pohodlí. Model Nike Free 3.0 má oblasti klenby speciální drážky, což je u tohoto typu běžecké boty Nike Free novinkou. Šikmé zářezy v oblasti pod nártem v mezipodešvi podporují flexibilitu přirozeného pohybu a pomáhají posílit nohu. Díky speciální vnitřní konstrukci ze síťoviny, bota skvěle padne a pevně přilne k chodidlu aniž by ztěžovala nazouvání a vyzouvání. Asymetrické šněrování vyvažuje tlak na vrchní část chodidla. Reflexní prvky jsou jasně patrné i v podmínkách snížené viditelnosti. Nízká phylitová mezipodešev zaručuje pružný běh a je dostatečně odolná, aby působila i jako podešev a velmi výrazně snižuje celkovou hmotnost. Lamely po celé délce a šířce mezipodešve zvyšují flexibilitu a pomáhají udržovat stabilitu. Řezy vedoucí napříč přes tarzální kost posilují přirozenou pružnost pohybu a zvyšují sílu chodidla. Karbonová pryž v namáhaných zónách zajišťuje odolnost boty.

Nike

Běžci si mohou pomocí NIKEiD upravit boty podle svých výkonů zkombinováním svršku a podešve ze dvou různých typů bot, tím si vytvořit Nike Free iD Hybrid a zvolit si zároveň barvu a design.

Reklama