Na konci minulého roku se začaly na autobusových zastávkách, vlakových nádražích, ve stanicích metra či v trafikách a čerpacích stanicích objevovat speciální vyhřívané boxy, ve kterých najdete revoluční novinku od Kofoly - hřejivé ovocné nápoje NATELO, připravené pro okamžitou spotřebu. Nejsou studené, ani horké, jsou ohřáté na teplotu lidského těla, 37o C. Proto jsou tělu příjemné a zdraví prospěšné.

Natelo

Proč právě NATELO?

Dnešní doba na nás klade stále větší nároky. Životní tempo se neustále zrychluje, náš život je stále uspěchanější a hektičtější. Jen si zkusme udělat jakýsi snímek pracovního dne našich rodičů, když byli v našem věku, a srovnejme ho s tím naším. Rozhodně bude soupis položek na našem seznamu o mnoho delší, než na tom rodičovském. Pochopitelně nám pomáhají technické výdobytky moderní doby - prádlo nám vypere pračka, s nádobím pomůže myčka, do práce dojedeme autem a zaplacení složenek vyřešíme on-line platbou. Ale zamysleli jste se někdy nad tím, jak se podepisuje zběsilé životní tempo na naší psychice a našem těle? Další charakteristikou současné společnosti je zaměření na výkon, a tak ze všech sil usilujeme o dosažení mimořádných výsledků. Nestačí být dobří, abychom uspěli, musíme být perfektní a to ve všech našich životních rolích. Vedle toho, že muži i ženy budují pracovní kariéru, chtějí být dobrými partnery či rodiči, vést aktivní společenský život a věnovat se různým sportům. Lidé v produktivním věku tak každodenně absolvují vyčerpávající dostihový závod mezi prací, domácností, dětmi a zájmovými aktivitami. Neustále se přesunují z místa na místo, den mají rozplánovaný do posledního okamžiku a čas je jejich nepřítelem. Tělo jim slouží jen jako nástroj k dosahování stanovených cílů a přestávají jej vnímat jako součást vlastní podstaty. Není však nutné alespoň občas se na chvíli zastavit a zaposlouchat se, jaké signály nám naše tělo vysílá? Co by nám naše tělo řeklo, pokud bychom jej nechali promluvit? Dokázali bychom mu naslouchat a alespoň trochu jej potěšit? Jak? Třeba douškem hřejivého, ovocného nápoje NATELO, který má teplotu lidského těla a tak nás pohladí po těle i po duši.

Jaké jsou nápoje NATELO?

  • Ovocné...

Ovocná složka v nápojích NATELO tvoří 25 - 30 % obsahu. V jednom nápoji je tak obsaženo 82 - 99 ml ovocné složky (25 - 30 % z 330 ml). Můžeme jím tedy hradit část doporučené denní dávky ovoce. Denně se doporučuje zkonzumovat 600 g zeleniny a ovoce (v poměru 2:1, tedy 400 g zeleniny a 200 g ovoce) a za jednu porci můžeme považovat dávku ovoce v množství 100 g nebo 125 ml přírodní ovocné šťávy (100% džusu).
Ovocnou složku nápoje NATELO tvoří pyré, vyráběné z přírodního ovocného koncentrátu. Vzhledem k vysokému obsahu ovocné složky v nápoji může docházet k tomu, že se na dně lahvičky usazuje ovocný sediment. Ten však vůbec není na závadu. Stačí lahvičku protřepat a pochutnat si na kvalitním, nutričně hodnotném nápoji.

Nápoje NATELO jsou vyráběny ve čtyřech příchutích:
- broskev s kokosem
- mango se skořicí
- malina s kardamonem
- hruška s čokoládou

Natelo

Na své si tak přijdou milovníci tropického ovoce, stejně jako ti, kteří dávají přednost tuzemským druhům. Koření dodává nápojům příjemné aroma a NATELO tak potěší nejen svou chutí, ale i vůní. Kombinace ovocných příchutí s kořením byly zvoleny tak, aby si zákazníci mohli vychutnat hřejivé chutě, které nikde jinde nenajdou. Finální kombinace byly vybrány na základě individuálního testování všech vzorků, kterého se účastnila nezávislá skupina lidí.

  • Teplé...

To, co je pro NATELO unikátní, je jeho teplota. Nápoje jsou ve speciálních boxech ohřívány na 37o C, tedy na teplotu lidského těla. Zde jsou zákazníkům k dispozici k okamžité konzumaci. Nejsou tedy ani studené, ani horké. Jsou prostě teplé a pro tělo velmi příjemné a příznivě působící. Vše, co konzumujeme, si totiž musí náš organismus nejprve ohřát (nebo ochladit) na tělesnou teplotu. A to mu nějaký čas trvá a navíc k tomu spotřebuje určité množství energie. Nápoje s nevhodnou teplotou tak nemůže naše tělo trávit a využívat bezprostředně po jejich požití. Platí tedy, že nejen když se chceme zahřát, ale i když potřebujeme zahnat žízeň, jsou vhodnější nápoje vlažné nebo teplé.

  • Vysoký obsah vlákniny...

V jednom nápoji NATELO je obsažena zhruba třetina doporučené denní dávky vlákniny. Zastoupení vlákniny je velice prospěšné, protože i při vyšší energetické hodnotě může být tato energie uvolňována pomaleji (díky nižšímu glykemickému indexu, který potraviny s obsahem vlákniny často mají). Navíc je vláknina složka stravy, jejíž reálná konzumace u nás dosahuje zhruba poloviny množství doporučeného odborníky (25 - 30 g na den). Vláknina má řadu pozitivních vlivů na náš organizmus. Díky jejímu obsahu vyvolávají pokrmy větší pocit sytosti. Má vliv na trávení a vstřebávání sacharidů v tenkém střevě, reguluje vstřebávání tuků a cholesterolu v tenkém střevě a způsobuje zvětšování střevního obsahu. Nutí tak střeva rychleji pracovat, čímž upravuje rychlost průchodu tráveniny trávicím ústrojím. Vláknina slouží především jako prebiotikum, to znamená substrát pro bakterie, které mají prospěšný účinek na lidský organizmus. V naší stravě sehrává vláknina velice důležitou roli nejen jako součást zdravé stravy, ale také jako prevence závažných onemocnění, např. kolorektálního karcinomu či kardiovaskulárních onemocnění, která patří mezi nejčastější příčiny onemocnění a úmrtí v České republice.

  • Bez konzervantů...

Nápoje NATELO neobsahují žádné konzervanty. Jsou totiž vyráběny unikátní technologií horkého rozlivu, kdy se nejprve ohřejí na teplotu 90o C, ihned poté se plní do lahviček a nechají zchladnout. Poté se distribuují na prodejní místa, kde se ve speciálních boxech ohřívají na teplotu 37o C. Nápoje NATELO tak odpovídají výživovým doporučením, která nabádají ke konzumaci pestré stravy s významným zastoupením čerstvých, nejlépe nezpracovaných a chemicky nekonzervovaných potravin. I když použití konzervantů neznamená, že výrobek nebude vhodný pro zařazení do správného jídelníčku, je dobré mít k dispozici i výrobky, do kterých nebyly konzervanty přidány. Nápoje jsou právě jednou z kategorií, kde je při použití správných technologií možné konzervanty nepřidávat. Plnění teplého nápoje do PET lahviček i opakované zahřívání nápoje v lahvičce bylo pečlivě prověřeno a otestováno. Závěry všech testů vyloučily uvolňování jakékoli látky z obalu do nápoje a potvrdily zdravotní bezpečnost této technologie.

  • Se sníženým obsahem cukrů...

Nutriční výhodou nápojů NATELO je přidaná látka (polydextróza), která se řadí mezi rozpustnou vlákninu. Díky ní obsahují nápoje NATELO více vlákniny a mají nižší energetickou hodnotu (resp. méně využitelnou), než kdyby obsahovaly pouze cukry. Navíc je díky této kombinaci chuť nápojů příjemně sladká, nikoli přeslazená.

Kde NATELO najdete?

Ovocné nápoje NATELO byly uvedeny na český trh v říjnu loňského roku. Najdete je ve speciálních vyhřívaných boxech - tepličkách, nově postavených na místech, která míjíte, když se přesunujete do práce za povinnostmi či za zábavou.

Co je teplička?

Ledničku zná každý, ale co umí teplička? Pravý opak toho, co lednička. Zatímco lednička chladí, teplička ohřívá ovocné nápoje v PET lahvi na teplotu lidského těla a chystá je k okamžité spotřebě. Tepličky jsou unikátní zařízení, český vynález od českého výrobce pro české spotřebitele. Než spatřila světlo světa finální podoba tepličky, bylo vyvinuto několik prototypů. Na vývoji zařízení, od kterého se vyžadovalo splnění řady technických požadavků i nevšednost tvarového a barevného provedení, se podílel tým designerů a techniků. Velikost tepličky je přesně taková, aby se všechny lahvičky dokonale ohřály cirkulujícím vzduchem. Ovocný nápoj NATELO, vytažený z tepličky, tedy neslouží k pouhému uhašení žízně, je to pohlazení pro tělo i pro duši. Rozhlédněte se tedy při svých cestách na vlakovém nádraží, ve stanici metra nebo autobusu. Případně se zastavte na čerpací stanici nebo v trafice, najděte tepličku a zahřejte své tělo nápojem NATELO.

Věra Králová, nutriční terapeutka

Více najdete na: http://www.natelo37.com/

Reklama