Ve spolupráci s Uncle Bens jsme pro vás připravili několik receptů, ve kterých byla inspirací asijská kuchyně. Dnes vám představujeme recept na sladkokyselá kuřecí stehna. Přejeme vám dobrou chuť!

 

Uncle bens

Pro 2 osoby

Příprava 30 minut

  • 4 ks spodních kuřecích stehen
  • 1/2 sklenice omáčky Uncle Ben´s Sweet & Sour s česnekem
  • 125 g dlouhozrnné rýže Uncle Ben´s
  • 100 g mladé cukety

Kuřecí stehna smíchejte s omáčkou Uncle Ben´s Sweet & Sour s česnekem a nechte 30 minut marinovat v lednici. Poté stehna rozprostřete do pekáčku vymazaného olejem, polijte zbylou marinádou, pečte 20 minut při 180 °C a dopečte se zapnutým grilem do zlatova (asi 5 minut).

Rýži Uncle Ben´s připravte podle návodu na obalu, vmíchejte cuketu pokrájenou na drobné kostky a podávejte s kuřecími stehýnky, přelitými omáčkou z pekáčku.

Tip: Vychutnejte si čínský nový rok

V Číně je největším a nejdelším svátkem provázeným desítkami tradic a samozřejmě i bohatou hostinou čínský nový rok, který patří k významným svátkům v celé jihovýchodní Asii. Jeho oslavy začínají prvním a končí patnáctým dnem prvního lunárního měsíce čínského kalendáře. Datum čínského nového roku je určeno astronomicky, letos začíná 19. února, kdy vystřídá rychlý rok Koně plný změn rok Kozy ve znamení mírumilovnosti a klidu. V rámci oslav čínského nového roku připravila značka Uncle Ben´s akci, ve které můžete vyhrát rýži Uncle Ben´s nebo pánev Tescoma.

Více informací najdete na www.unclebens.cz.

 

Reklama