Ve spolupráci s Uncle Ben´s jsme pro vás připravili několik receptů, ve kterých byla inspirací asijská kuchyně. Pro svou nezaměnitelnou chuť a jednoduchou přípravu je asijská kuchyně oblíbená po celém světě. Dnes vám představujeme recept na indickou rýži s drůbeží. Přejeme vám dobrou chuť!

Indická rýže s drůbeží

Uncle bens

pro 2 osoby

příprava 20 minut

§  300 g krůtích steaků

§  sůl, pepř

§  1 malá brokolice

§  2 menší karotky

§  100 g klíčků

§  250 g rýže Uncle Ben´s Basmati 

§  1 sklenice omáčky Uncle Ben´s Tikka Masala

Maso omyjte, osušte, osolte a opepřete, orestujte na rozpáleném oleji a vyndejte. Brokolici rozdělte na malé růžičky, karotku nakrájejte na malé hranolky, spolu s klíčky dejte do zbývajícího oleje a duste 5-10 minut. K zelenině přidejte omáčku Uncle Ben´s Tikka Masala a steaky a vše prohřejte. Podávejte s rýží Uncle Ben´s Basmati, připravenou podle návodu na obalu.

Tip: Vychutnejte si čínský nový rok

V Číně je největším a nejdelším svátkem provázeným desítkami tradic a samozřejmě i bohatou hostinou čínský nový rok, který patří k významným svátkům v celé jihovýchodní Asii. Jeho oslavy začínají prvním a končí patnáctým dnem prvního lunárního měsíce čínského kalendáře. Datum čínského nového roku je určeno astronomicky, letos začíná 19. února, kdy vystřídá rychlý rok Koně plný změn rok Kozy ve znamení mírumilovnosti a klidu. V rámci oslav čínského nového roku připravila značka Uncle Ben´s akci, ve které můžete vyhrát rýži Uncle Ben´s nebo pánev Tescoma.

Více informací najdete na www.unclebens.cz.

Reklama