Česká a moravská kuchyně zná celou řadu vynikajících krajových specialit. A právě originální a lahodná místní jídla inspirovala nový projekt s názvem „Poctivé dobroty s Jihlavankou“.

Nejrůznější dobroty si mohli spolu s poctivou kávou Jihlavanka vychutnat v Kroměříži ve čtvrtek, 11. května 2006. Přímo na Velkém náměstí se totiž vařilo a peklo a celým prostorem se linula lákavá vůně báječných pochoutek a lahodné kávy. O dobrou náladu se postaral známý herec Mojmír Maděrič a spolu s ním folklórní soubor písní a tanců Valašský vojvoda i místní dětský lidový soubor Rozmarýnek. Pohodovou atmosféru akce zachytily také děti na svých obrázcích. Ty nejhezčí budou vystaveny až do 25.5.2006 v kroměřížském Domě kultury.

Známý herec a labužník Mojmír Maděrič, tady také zahájil soutěž s jedinečnými krajovými recepty. Soutěž potrvá do 30.6.2006 a zúčastnit se může každý. Stačí poslat opravdu originální, osvědčený krajový recept. Nejlepší recepty, vybrané odbornou komisí v čele se známým šéfkuchařem, panem Jiřím Králem, budou zveřejněny v unikátní sběratelské publikaci – Poctivé dobroty s Jihlavankou. Kuchařka vyjde před vánoci.


***

Poznámka:

Šéfkuchař Jiří Král, odborný garant kuchařky „Poctivé dobroty s Jihlavankou“ je mj. členem národního týmu kuchařů a cukrářů ČR a členem představenstva Asociace kuchařů a cukrářů ČR. Je účastníkem mnoha gastronomických soutěží republikových i mezinárodních s umístěním na předních místech. 


Už jste se zúčastnili naší soutěže??? Můžete se do ní zapojit ZDE

Reklama