Abych pravdu řekla, na nějakou výchovu k vlastenectví si vzpomínám snad z dětství ze školy - znáte to - Karel IV., Jan Amos Komenský, Jan Žižka, Božena Němcová, teď při psaní těch jmen jsem si vzpomněla na anketu Největší Čech, která také dokázala, že školní výchova k vlastenectví ve mně velké stopy nezanechala - jako největšího Čecha jsem volila Járu da Cimrmana, protože miluji humor Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka, není snad dne, abychom doma necitovali některou z jejich her.

Při této příležitosti mne napadá zážitek z jednoho z rehabilitačních ústavů, do kterých jezdím od svého úrazu už 8 let každý rok nejméně na měsíc. Od té doby, co mně po úrazu z větší části ochrnulo tělo, bála jsem se nejdřív pádu z postele, potom pádu z vozíku, v současnosti pádu z vozíku při předklonění atd. Aby mě tohoto strachu zbavili, poslali mě v jednom rehabilitačním ústavu k psycholožce, která mě měla při relaxaci strachu zbavit. Mladá psycholožka mě položila na lehátko a postupně se snažila uvolnit a zrelaxovat celé mé tělo. V této fázi nastal osudový okamžik, propože paní psycholožka mně řekla, abych se v duchu přenesla někam, kde je mně dobře. Samozřejmě mne napadlo domů. A nyní nastává chvíle pro příznivce a fandy her Divadla Járy Cimrmana. Kdo zná hru Dobytí Severního pólu Čechem Karlem Němcem ví, že jedním z účastníků výpravy na Severní pól je lékárník z Prahy z Podolí. A tomu, když je na Severním pólu smutno, povzdechne si, že by chtěl domů, do Prahy, do Podolí, do prdele, to je mně smutno :-)

No a jakmile mě napadlo u paní psycholožky, že bych chtěla domů, okamžitě mně naskočilo "do Prahy, do Podolí, do lékárny, do pr... a tím pádem byla celá relaxace v pr... :-)

Nevím, jestli můj příspěvek byl tak zcela o vlastenectví, ale zkrátka asi nejsem ta správná vlastenka.

Jana


Děkujeme za pěkný příspěvek.

Kdo je pro Vás tím největším Čechem, milé ženy-in? Já fandila Jeronýmovi Pražskému, ale ten se do výběru vůbec nedostal :( A mají podle Vás takové volby vůbec smysl? Jste pak na svou zemi "hrdější"? Podělte se s námi o své příběhy a názory!

redakce@zena-in.cz

Reklama