Malebná, převážně rekreační vesnička Kyjov je místní částí Krásné Lípy, od které je vzdálená pouhé tři kilometry. Právě odsud se můžete vydat na vycházku Kyjovským údolím podél říčky Křinice, která kdysi tvořila spojnici se Saskem pro přepravu dřeva. Stezka vede až k zaniklé osadě Zadní Doubice u hraničního přechodu, ale s malými dětmi vám jistě bude stačit 7 kilometrů dlouhá trasa k Turistickému mostu a zpět. Tento úsek patří k nejkrásnějším!

most.jpg

Začít můžete od chaty s občerstvením „Na Fakultě“, kde lze také zaparkovat. Pokud byste nenašli místo, lze odstavit auto také na louce nad kyjovským rybníkem, kde se po vycházce můžete vykoupat. Ne že by cesta byla náročná. Asfaltová silnice pro pěší i cyklisty vás od chaty „Na Fakultě“ pohodlně povede po červené stínem skal a stromů.

skaly.jpg

Hradní cestu, jak se v minulosti nazývala, ale protíná řada dalších turistických tras. Ty už jsou ovšem náročnější, protože často vedou po nezpevněných lesních cestách a pěšinkách nebo dokonce po tesaných schodech a žebřících ve skalách. Pokud ale jdete s dětmi alespoň ve dvou, doporučuji vystřídat se a zajít se podívat na nedaleké přírodní skvosty, zříceniny a vyhlídky, kolem kterých stezka vede.

kl2.jpg

Na těchto odbočkách naleznete například zbytky Kyjovského hradu, který je největším ze skalních hradů Českého Švýcarska, vyhlídky Medvědici, Klenotnici nebo Kinského, ale také jeskyně. Ta zasvěcená vílám vás však nadchne spíše ke konci zimy, kdy se v ní tvoří bohatá výzdoba v podobně ledových krápníků. Ano, stezka má své kouzlo i v zimě!

konec.jpg

Na Turistickém mostě, v cílovém budu vašeho výletu, můžete posvačit (z vlastních zásob) v příjemném přístřešku a pak se pomalu vydat na zpáteční cestu. Schválně, kolika krásných zákoutí jste si cestou tam nevšimli?

Čtěte také:

Reklama