exwife

Co si myslíte o schopnosti udržování dobrých vztahů s bývalkami vašeho partnera? Dokážete se přemoci, nebo si dokonce z některé udělat i opravdovou kamarádku?

Takových charakterů, které to dokážou, není mnoho a zasluhují srdečný obdiv. Samozřejmě nelze předpokládat, že by v ex vzbudila sympatie žena, kvůli které její muž opouští rodinu. Jako že by se například kamarádila manželka Leoše Mareše s modelkou Gábinou Dvořákovou. Ale proč by to nešlo v těch ostatních případech? Obvolala jsem pár kamarádek a zjišťovala, jak se věci mají a jaké pohnutky je k jejich názorům vedou.

Ivana

Žije se svým přítelem dva roky. Milan je rozvedený a s bývalkou mají společného syna. Ivana nebyla důvodem přítelova rozvodu, seznámila se s ním až pár let po něm. Přesto Ivana jeho ex nesnáší. Vadí jí, že Milan posílá větší alimenty, než nařídil soud, a že své bývalé, která je momentálně bez partnera, klidně jede domů pomoct s údržbou bytu. Ivana je majetnická a žárlivá a o sobě to ví. Prostě se bojí, že by ji Milan mohl opustit a vrátit se zpátky k ženě. I když ji ujišťuje o tom, že je to nesmysl, Ivana ví svoje. „Nebylo by to poprvé, co se něco podobného stalo, ne? A když jeho bývalá nikoho nemá, tím spíš,“ vysvětluje pohnutky svých pocitů.

Laděna

Je vdaná za muže, se kterým se jeho žena rozvedla z vlastního popudu. Nesnesli se spolu, protože její Martin byl sobecký a nespolehlivý. To aspoň tvrdila vždy, když k ní Laděna s manželem přijeli na návštěvu. „Jeho bývalá žena je inteligentní, vždy se chovala dobře. Ne, že bychom se spolu vyloženě kamarádily, ale byly jsme si sympatické,“ vzpomíná po letech Laděna a s povzdechem souhlasí i s jejím hodnocením povahových vlastností společného muže. Nyní už ví, že její Martin je přesně takový, jak ex tvrdila.

Monika

Pět let žije s přítelem. Sama je rozvedená a má dvě děti, o které se Jarda docela dobře stará. Jarda má zase dvě děti se svou bývalou Šárkou. „Se Šárkou se máme moc rády. Často si voláme a jen tak povídáme.  Zrovna minulý týden jsem k ní zajela se svými dětmi, naložila její děti a všechny vzala do kina. Pak si u ní dám kafe a klidně i večer zajdeme na víno,“ vypráví Monika. Vánoce a narozeniny slaví vždy společně jako jedna velká rodina i s Šárčiným manželem. 

A jak jsem na tom já?

Kdysi jsem četla rozhovor se zpěvačkou Petrou Černockou, která vyprávěla, jak dobře se snáší s bývalou svého současného muže, jak se stýkají a jezdí na společné dovolené. Dokonce přibrali i exmanžela Petry, který se se svou novou rodinou také rád připojil. Velice mě to tenkrát zaujalo a říkala jsem si, že přesně tak bych si představovala porozvodové vztahy, kdyby mě někdy něco takového potkalo.

To samé říkám i dnes. Kdybych k tomu dostala příležitost, vůbec by mi nevadila ani ex mého přítele ani partnerka mého ex (o té si navíc myslím, že je to skvělá ženská se svatozáří na hlavě a můj ex může denně stokrát děkovat bohu, že ji má). Oba muži si ale myslí něco jiného a o hromadné kontakty nestojí. Takže bohužel nemám komu to své srdce na dlani podat.

Jaký vztah k jeho bývalé máte vy?

Reklama