Světový bestseller americké spisovatelky Alex Flinn je již její třetí knihou v češtině. Předchozí dvě (Netvor a Dýchání pod vodou) si již stačily vydobýt místo na předních příčkách knihoven všech starších i „náctiletých“ dívek. S Hvězdou to nebude jiné….

Alex Flinn patří mezi jedny z nejoblíbenějších spisovatelek tohoto žánru na světě. Její knihy doporučuje Americká knihovnická asociace jako jedny z nejlepších knih pro mládež. A navíc, všechny její knihy jsou velmi čtivé, ale nikoliv povrchní.

Kniha Hvězdas názvem v originále Diva, přeložila do češtiny Veronika Volhejnová, vychází 15. března 2014 u nakladatelství MOBA.

kniha

Hvězda, Alex Flinn, anotace:

Někdy se blog stane tím jediným místem, kde se můžete bez obav svěřit se vším, co vás trápí. Tak to aspoň dělám já. Podle ostatních jsem prý skvělá, talentovaná, prostě okouzlující, ale já si tak rozhodně nepřipadám, spíš naopak. Jsem průměrná roztleskávačka, která má za sebou totálně nepovedený vztah s klukem, co lítal z problému do problému. Navíc ty moje věčné diety končící pokaždé stejně – jojo efektem. A pak se to stalo – dostala jsem se na vysněnou uměleckou střední v Miami! Všechno se může změnit k lepšímu, ale jak mám přesvědčit svou matku, že zpívání je to jediné, co mě v životě opravdu baví?

Trailer k filmu naleznete zde:

Ohlasy z médií:

„Spokojenost. Caitlin představuje skvělý příklad někoho, kdo následuje své sny navzdory mínění ostatních.“ - Kliatt

„Reálné a promyšlené.“ – Kirkus

„Flinn se citlivě zaměřila na zdánlivě nikdy nekončící „tanec“ mezi matkou a dcerou, ve kterém je vždy někdo mimo rytmus. Velmi čtivý, nikoli však povrchní příběh.“ - Booklist

Ocenění a čestná uznání knihy Hvězda:

* Maryland Black-Eyed Susan Award Master List, 2009-2010

* Rhode Island Teen Book Award Master List, 2007-2008

* Missouri Gateway Award Master List, 2008-2009

Reklama