Když se řekne dobrá fantasy, většina lidí si představí různé kvality: fascinující nový svět s vlastními zákony, napínavé vyprávění, postavy s podivuhodnou minulostí nebo originální poselství. Nová kniha Ultima: Poslední od oblíbené autorky Katherine Applegate má všechno. Je čtivá, vypráví zajímavý příběh a její svět je tak skvěle vykreslený, že málem vystupuje ze stránek. Redakce časopisu Knihkupec o ní napsala:

„Ultima je román o naději, touze po naplnění osudu, ale také o velkém přátelství a poznání, že rodina nejsou jen ti, kterým se narodíte, ale především ti, kteří vás mají rádi. A pokud vás bavili Kočičí válečníci, je tohle vyprávění právě pro vás.“

62fe2291bfeb0obrazek.png

Budete číst dál, i když už děti budou spát

Hlavní hrdinkou knihy Ultima: Poslední je Byx, nejmenší, všemi opovrhovaná členka rodu dairnů – čestných a statečných tvorů, kteří vypadají jako psi, ale chodí po zadních a vyznačují se pronikavou inteligencí. A navíc mají zvláštní schopnosti: dokážou třeba spolehlivě rozeznat pravdu od lži.

Když Byx během zákeřného útoku přijde o celou smečku, zdá se, že se stala posledním zástupcem svého druhu. Vydává se na pouť za bezpečným útočištěm, potkává několik nových přátel a společně zjišťují, že celý jejich svět je v ohrožení. V její rodné zemi potkáte spoustu fantaskních stvoření a zažijete řadu strhujících, zábavných i napínavých situací. Knihu tak možná nedokážete odložit, ani když už vaše dítka budou dávno spát.

Zvířecí fantasy jsou v kurzu

Zvířecí fantasy si nachází fanoušky po celém světě – a ve všech věkových kategoriích. Ultima: Poslední je fantasy ve stylu Zákona smečky nebo Kočičích válečníků, takže pokud hledáte něco podobného, rozhodně po tomto vydařeném začátku nové série sáhněte. Jen málokdy se stává, že spisovatel stvoří napínavý příběh pro děti, jenž naprosto pohltí i dospělé. Katherine Applegateové se to podařilo natolik, že se po dočtení prvního dílu nebudete moct dočkat pokračování.

62fe22c4a8d9aobrazek.png

Reklama