Clinique, 930 Kč/Sephora, 260 Kč

  • Modré oči

Správně zvolené stíny: „Krásu modrých očí nejefektivněji podtrhnete za pomoci zemitých tónů. To znamená, že volte barvy jako je béžová, hnědá, zlatavá, měděná, červenohnědá či stíny studené. Vyhovující jsou i odstíny tajemné burgundské a fialové,„ radí color expertka značky Clinique Miriam Úradníčková.

Na tyto barvy zapomeňte: Velkým obloukem se vyhněte světle modré a módním pastelovým tónům. Možná se ptáte, proč byste je neměla používat. Odpověď je jednoduchá, v těchto barvách modré oči zaniknou. A to by byla velká škoda.Catrice, 69 Kč/essence, 99 Kč, www.kupkosmetiku.cz

  • Zelené oči

Správně zvolené stíny: Oči dravé šelmy by bylo hodně nešťastné nezvýraznit. Nejlépe vyniknou za použití růžových a fialových očních stínů. Pokud se vám tyto barvy nelíbí, můžete sáhnout i po měděném a hnědém odstínu.

Na tyto barvy zapomeňte: Možná si myslíte, že zelená barva bude se zelenou v tomto případě skvěle korespondovat, ale omyl. Zapomeňte tedy hlavně na světle zelenou a modrou.
Tom Ford, Douglas, 2090 Kč/Annabelle Minerals, 181 Kč

  • Hnědé oči

Správně zvolené stíny: Majitelky hnědých očí mají obrovskou výhodu. Mohou použít snad všechny barvy očních stínů. Jestli ale chcete dodat vaším kukadlům efektivní jiskru, zvolte modré, měděné či zlaté tóny. V těch budou vaše oči zářit.

Na tyto barvy zapomeňte: „Tím, že máte „univerzální“ barvu očí, nemusíte se bát, že byste s nějakým tónem šlápla úplně vedle. Pamatujte ale, že světle pudrové a pastelové tóny mohou pěknou hnědou barvu potlačit,“ doporučuje color expertka Miriam Úradníčková.

  • Malá rada: Pokud nemáte specifickou barvu očí, míchá se vám v nich hned několik odstínů, uvědomte si, který chcete zvýraznit. Následně postupujte podle manuálů výše.

Čtěte také:

Reklama