Myslíte si, že soudci a právníci jsou „suchaři“ bez smyslu pro humor? Třeba ano. V tom případě se ale docela nedávno objevila výjimka potvrzující pravidlo. Soudkyně musela přerušit soudní líčení kvůli svému výbuchu smíchu. Nemohla se prý přestat smát tomu, jak byly znepřátelené protistrany hloupé.

Při slyšení, kdy se probírala záliba nesnášenlivých sousedů ve vajíčkových bitvách nebo posílání dopisů s výkaly, se sousedi začali nazývat dětskými nadávkami jako „smraďoch“ nebo „kobylí ksicht“. Není divu, že soudkyni Brigitte Koppenhoefer, která je zvyklá na daňové úniky, finanční podvody či jiná vážná témata, tento spor přinejmenším pobavil.

Soudkyně v inkriminovaném momentě prostě neubránila úsměvu. Nakonec se neudržela a vybuchla smíchy tak, že musela jednání přerušit. Uklidnila se naštěstí docela brzy a soud mohl zase pokračovat.

„Většinou řeším finanční podvody nebo obchodní právo. Tohle bylo tak směšné, že jsem se prostě neudržela,“ vysvětlila žena své chování. Není bohužel známo, jaký v tomto procesu padl rozsudek.

Ruku na srdce, vy byste si udržela kamennou tvář?

Reklama