rttzrztzu.png
Foto: Bioscop

Spolu

Psychologické drama o matce, která žije jen pro svého autistického syna a už nehledí na to, že má také dceru, která ji potřebuje, bylo natočeno podle divadelní hry Fabia Marry. Hlavní role velmi přesvědčivě ztvárnili Veronika Žilková, Štěpán Kozub a Kamila Janovičová. Snímek sice nabízí pohled do rodiny, kde se láska nerozdává rovnoměrně a o problémech se nemluví, přesto však přináší i špetku humoru a naději. Uživatelé ČSFD mu dali 77 %.
 

 
Promlčeno

Kdo má rád krimi a thrillery, přišel si při sledování filmu Promlčeno opravdu na své. Příběh vychází ze skutečné události a Karel Roden v hlavní roli opět podal vynikající herecký výkon. Temné téma o promlčených zločinech zasáhlo nejen diváky, ale i samotné herce. Vilma Cibulková například prozradila, že má s tématem promlčení také určitou zkušenost. Měla spolužáka, kterého na přechodu v Praze přejelo auto a pachatel nikdy nebyl dopaden. Dnes je to samozřejmě také promlčeno. Diváky film, který už je dostupný i na Netflixu, nadchl natolik, že ho ohodnotili 73 %.


 
Mimořádná událost

Líbili se vám Vlastníci Jiřího Havelky? Jeho další komedie Mimořádná událost také není k zahození. Tentokrát čerpal ze skutečné události, která se stala na Českomoravské vrchovině. Posadil všechny herce do vlaku, jenž se samovolně rozjede špatným směrem, navíc za nepřítomnosti strojvůdce. V této satirické komedii zazářili Igor Chmela, Jana Plodková, Jenovéfa Boková a Václav Kopta. Mimořádná událost je již také na Netflixu, a jelikož je o kapku méně povedená, než zmínění Vlastníci, dostala 64 %.


 
 Grand Prix

Jan Prušinovský, který má na svědomí seriálový trhák Most!, loni poslal do kin svou road movie komedii Grand Prix. Ta vypráví o dvou bratrancích, kteří sní o Formuli 1. Jeden má autobazar, tři děti a živelnou manželku a druhému patří vypiplaná autodílna. Díky výhře se vydají na divokou jízdu celou Evropou. Kamarád v podobě Štěpána Kozuba jim navíc zajistí pravidelnou dávku problémů. Tato veselá jízda se může pyšnit slušnými 64 %.Jan Žižka

Ať chceme či nechceme, Jana Žižku prostě vynechat nemůžeme! Velkofilm Petra Jákla zabodoval nejen v Česku, ale i v cizině. Je to zatím také nejdražší snímek, jenž byl v naší republice natočen. Historický epos o legendárním vojevůdci Jákl připravoval bezmála 11 let. Do hlavních rolí obsadil české i zahraniční hvězdy. Inspirací mu byly filmové trháky jako Statečné srdce a Gladiátor. České publikum na Žižku pohlíží rozporuplně. Část diváků nešetří chválou a část zase kritikou, přesto má film na ČSFD vcelku dobrých 62 %. Od 1. ledna je také dostupný na Netflixu.

  

Známí neznámí

Snímek o partě českých a slovenských přátel, kteří se na Silvestra rozhodnou, že dají všechny telefony na stůl a odhalí tak všechna svá tajemství, je předělávkou úspěšného italského filmu Naprostí cizinci. Ten se dočkal okolo dvaceti předělávek po celém světě a ta česká patří rozhodně k těm lepším. Zahráli si v ní Táňa Pauhofová, Klára Issová, Martin Hofmann a Tomáš Měcháček. Čeští diváci film ocenili 65 %. I tento snímek najdete na Netflixu.Il Boemo

Milovníky klasické hudby, stejně jako i většinu filmových kritiků, nadchl historický velkofilm o českém barokním hudebním skladateli Josefu Myslivečkovi. Ten prožil druhou polovinu života v Itálii a proslavil se hlavně operami. Nakonec zemřel v zapomnění. Snímek natočil Petr Václav a hlavního hrdinu ztvárnil též milovník a tvůrce hudby Vojtěch Dyk, který se kvůli této roli dokonce učil italsky. Češi mají hudbu rádi, tak dali filmu krásných 72 %.Buko

Alice Nellis se po delší pauze opět vrátila k filmové režii a u diváků okamžitě zabodovala. Její novinka Buko poukazuje na to, že na stará kolena člověk nemusí čekat jen na přeplněné špitály a smrt. Šedesátnice Jarmila v podání Anny Cónové zdědí vysloužilého koně Buka a ačkoli to nečeká, s tímto ušlechtilým tvorem se jí vrátí do života štěstí. Neotřelé drama diváky zahřálo u srdce, tak mu přidělili 70 %.


 
Poslední závod

Zasněžený životopisný snímek Poslední závod byl natočen podle skutečné události. Z pohledu německého sportovce Emericha Ratha vypráví o lyžařském závodu v Krkonoších, při kterém tragicky zahynuli Bohumil Hanč a Václav Vrbata. Snímek se připravoval šest let a scénář měl dvanáct verzí. Ve filmu se mihne i olympijská vítězka Eva Samková, manželka Marka Adamczyka, jenž ztvárnil Ratha. Příběh o hrdinství, odvaze a přátelství dojal diváky natolik, že mu nadělili 76 %.Princezna zakletá v čase 2

Bez pohádek by to nebylo ono, vždyť do kina chodí i děti a celé rodiny. Princezna zakletá v čase se stala hitem, tak není divu, že se dočkala i pokračování, které se točí kolem alchymistky Amélie v podání Elišky Křenkové. Samozřejmě nechybí ani její dobří přátelé a hlavní hrdinové prvního dílu, princezna Ellena a princ Jan. Dobrodružství, magie, láska a přátelství pořád táhnou, proto si pohádka na ČSFD vysloužila 74 %. 
Zdroje: Československá filmová databáze (ČSFD), Netflixer, Wikipedie, www.totalfilm.cz

Mohlo by vás také bavit: 

Reklama