Uveřejnili jsme tento článek, ve kterém jsme vás vyzvali, abyste nám napsaly do diskuse, nebo do e-mailu, vaše příběhy.

Plánujete miminko? Přihlaste se do našeho projektu a získejte doplňky stravy GS MimiStar!

mimi.jpg

Sešly se u nás krásné texty, za které vám moc děkujeme. Ceníme si toho, že jste se svěřily se svým trápením, a poskytly tak podporu i těm, které jsou v podobné situaci: Snaží se o miminko, to ale z nějakého důvodu nepřichází.

Z vašich reakcí jsme vybrali tři, které nás nejvíce zaujaly. Jsou to Zuzana, Růžena (obě 27 let) a Lucie (31 let). S jejich příběhy se setkáte na našich stránkách, již brzy vás s nimi seznámíme.

Co od nás čtenářky získají?

Tři čtenářky od redakce a firmy Green-Swan Pharmaceuticals CR získají balíček s doplňky stravy GS MimiStar na období 100 dní a také 3 balíčky s GS Ovultesty (Nejsnadnějším způsobem zjišťování plodných dnů je pravidelné provádění ovulačních testů. Jejich použití je velmi podobné těhotenským testům).

Pevně doufáme, že se všem třem mladým ženám bude v jejich snaze o miminko dařit a že se s námi podělí brzy o radostnou zprávu!

Početí je děj, při kterém dochází ke splynutí ženské a mužské pohlavní buňky, tedy vajíčka a spermie. Pro ženu je především klíčové dozrání plnohodnotného vajíčka, které se uvolní z vaječníku a ve vejcovodu čeká na oplodnění. Aby k tomuto došlo, je důležité, aby správně probíhal menstruační a ovulační cyklus. Jejich správný průběh podléhá účinku mnoha hormonů, které jsou tvořeny v těle ženy. Pro tyto děje je rovněž důležité, aby v těle ženy, byl správně zpracováván cukr a nedocházelo ke zvýšení jeho hladiny.

INOSITOL – LÁTKA, KTERÁ MŮŽE HODNĚ ZNAMENAT
Lékaři si už na začátku 90. let všimli, že podávání inositolu ženám s neschopností otěhotnět, dokázalo upravit hladinu cukrů a tuků v krvi a upravilo i hladinu důležitých ženských hormonů ovlivňujících průběh 5a2961b97a32bobrazek.jpgmenstruačního cyklu.  Jedna studie dokonce prokázala 40 % četnost otěhotnění u žen užívajících inositol v kombinaci s kyselinou listovou(1).
Ženy, které touží po miminku a doposud se jím nedaří tuto touhu naplnit, mohou přijímat inositol, který je bezpečný, prakticky bez vedlejších účinků. Obecně dobře přijímanou formou jsou tablety.

PŘÍPRAVA K TĚHOTENSTVÍ MŮŽE PŘEDSTAVOVAT ZVÝŠENÉ NÁROKY NA NĚKTERÉ DALŠÍ DŮLEŽITÉ VITAMÍNY A ŽIVINY
Kyselina listová představuje jednu z nejdůležitějších látek, kterou by maminky měly přijímat ve zvýšené míře už v období plánování těhotenství. Nedostatečná hladina kyseliny listové představuje během těhotenství rizikový faktor pro rozvoj defektu neurální trubice u rostoucího plodu. Kyselina listová rovněž podporuje růst zárodečných tkání během těhotenství. Svou významnou roli má i zinek, který je důležitý pro udržení plodnosti a reprodukčních schopností. Hořčík přispívá ke snížení pocitu únavy a vyčerpání.
 
GS MIMISTAR® FORTE – SNADNO POLYKATELNÉ TABLETY S OBSAHEM INOSITOLU
Tablety s obsahem inositolu naleznete v přípravku GS MimiStar® FORTE www.gsmimistar.cz. Složení GS MimiStar® FORTE se opírá o klinickou studii a kromě inositolu jsou v tabletě obsaženy i další vitamíny a minerály důležité pro ženu v období plánování těhotenství a během těhotenství, jako je kyselina listová v přirozené formě a kvalitě NATIVIN®, zinek, jód, hořčík, vitamíny B6 a B12 a vitamín C. Z vitamínů skupiny B zde inositol dále doplňují vitamín B6, který je důležitý pro normální regulaci aktivity hormonů a vitamín B12 pro podporu psychických funkcí. Touha po miminku spojená s plánováním těhotenství je období, v kterém potřebuje být žena provázena pocitem psychické pohody a klidu. Proto složení přípravku klade důraz na látky, které k psychické pohodě přispívají.  Z nich je důležitý již výše zmiňovaný hořčík a z vitamínů vitamín B12.
GS Mimistar® FORTE představuje snadno polykatelné tablety, které se užívají třikrát denně. Denní dávka inositolu v těchto tabletách je 2,1 g, jejichž účinnost byla ověřena několika klinickými studiemi.
Více najdete na www.gsmimistar.cz

GS MimiStar je k dostání v lékárnách nebo na www.gsmimistar.cz cenu 399 Kč.