„Dlouhou dobu jsem pracovala jako servírka v jedné restauraci, vyučila jsem se obor kuchař, číšník. Musím říct, že mě po několika letech přestalo bavit obsluhovat žoviální cizince a přála jsem si, aby z Prahy zmizeli. To jsem však netušila, že se moje přání vyplní a bude mi to líto!
5f084ca8456dbobrazek.png
Foto: Shutterstock

Rozjeté podnikání

Protože cvičím ráda jógu a je mi blízká i meditace a všechno co se týče zen buddhismu, rozhodla jsem po delší rozvaze, že dám výpověď v práci a založím si vlastní živnost. Na začátku února jsem si pronajala prostor v centru, vybavila ho, udělala si s pomocí kamaráda webové stránky a čekala, co se stane. K mému podivu se začaly hrnout první ženy na kurz, který měl trvat dva měsíce. S vedenými meditacemi byly spokojené a přidávala jsem k tomu ještě nějaké rady ohledně sebevědomí a nalezení vnitřního já. Jenže co čert nechtěl, přišla korona a nouzový stav.

Samozřejmě jsem si požádala o podporu od státu a snažila se najít si brigádu. Nenašla jsem však nic vhodného, sama mám špatnou imunitu a za kasu se mi nechtělo. A tak jsem jen tiše čekala, až to přejde. Naštěstí rozvolnění přišlo dříve, něž jsem čekala a ihned jsem ještě v rouškách vzala zbytek klientek, které měly zájem o dokončení prvního kurzu. Potom už se mohlo cvičit bez roušek, takže jsem vypsala druhý kurz, proběhla první lekce a následovně přišlo to nejhorší.
5f084c96f14a8obrazek.png
Foto: Shutterstock

Tvrdá rána pod pás

Jak jsem již psala, moje kurzy se zabývaly meditací, na kterou je potřeba stoprocentní klid. Proto jsem málem omdlela, když se jednoho rána rozezněla vrtačka a celý ranní kurz přerušila. A nejen ten. Klientky se začaly omlouvat, že by bylo lepší, kdybychom počkaly, až se rekonstrukce dokončí. Většina dokonce chápala moji tíživou situaci a řekla, že si klidně raději nechá kurz propadnout a nebude chtít zpátky peníze. Šla jsem se tedy zeptat dělníků, na jak dlouho rekonstrukci vidí a ti mi oznámili, že zhruba na pět měsíců.

Zkoušela jsem kurzy přesunout na večerní hodiny, ale bohužel už nemám vůbec úspěch. Jsem bez peněz a do restaurace se mi znovu vůbec nechce. Místo snu o meditačních kurzech sedím doma a každý den projíždím nabídky na práci.“

Čtěte také:

Reklama