Zalistujte ve slovníku se čtenářkou Samečkou. Zjistíte, že naše státní zřízení se daleko víc blíží plutokracii než demokracii...

Zajímavý příspěvek zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Samečka. Víte, že žijeme v plutokracii?


Zdravím,

tak mi to nedalo a zalistovala jsem.

Státní zřízení je forma, kterou je uskutečňována moc.

Stát je buď monarchií nebo republikou.

Nejlepším zřízením je DEMOKRACIE - vláda lidu, kde nikdo není ovládán a každý vládne.

Mně by se nelíbila THEOKRACIE - vláda bohů či kněží. Ač je víra nádherná věc, náboženství je pro mě jen dalším nástrojem ovládání člověka. Vysoce postavený kněz zase jen pokřiveným politikem.

Pátrám dál a vybírám si TIMOKRACII - vládu vážených. Vážit si člověka musím za něco, co na něm obdivuju. A pokud jedince obdivuje velká masa lidí a z takových jedinců bude má vláda, jsem spokojená.

Narazila jsem na PLUTOKRACII. A jéje!

Mám pocit, že jsem pochopila. Už Darwin vysvětlil zákon silnějšího. Od té doby, co existují peníze je toto zřízení u nás. ŽE TO NEVÍTE?

PLUTOKRACIE - je vláda bohatých.

Myslím, že je na celém světě. Nikomu nezávidím. Jen mi přijde, že je to kolem nás všechno o penězích.

Samečka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 26.4.2013: Moje srdeční státní zřízení

  • martanciVyhovuje vám stávající česká demokracie?
  • V jakém státním zřízení byste ráda žila?
  • Proč právě v něm? Obhajte si ho!

Jsem zvědavý na vaše politické názory, milé čtenářky. Zajímají mě ale i utopistické vize. Líbí se vám nějaké státní zřízení, které dnes ve světě máme, anebo byste třeba sáhla po nějakém historickém? Máte vizi státního zřízení, které ještě nikdy vyzkoušené nebylo a bylo by podle vás i ideální? To všechno mi můžete napsat jako příspěvek k dnešnímu tématu, a to nejpozději 26.4.2013 do 15.00 hodin. Vaše příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec, tedy pokud chcete mít šanci na získání dárku, který se k dnešnímu tématu, myslím, docela hodí. Je jím velké balení Marťánků (www.martanci.cz). A mě tak napadá, jaké asi mají státní zřízení civilizace ve Vesmíru...

  • Příspěvky posílejte na redakční e-mail: Redakce@zena-in.cz
  • Heslo (předmět e-mailu): VYSNENY STAT
Reklama