Proč je zubní hygiena psa tak důležitá?

Zubní péče je nezbytná pro zdraví a pohodu psa, protože pes své zuby nepoužívá pouze ke žvýkání potravy, ale i k dalším aktivitám, jako je hraní, chytání a tak podobně.
Veterinární výzkum ukazuje, že 80 % psů starších 3 let má nějaký problém v oblasti ústní hygieny. Dnes se tyto potíže stávají nejčastějším důvodem návštěvy veterinárních klinik. Navíc, veterinární studie ukazují, že hromadění bakterií v ústní dutině psa může způsobit další potíže než jen nepříjemný dech, ale také onemocnění důležitých orgánů jako je srdce, játra nebo ledviny.

Jaké jsou hlavní problémy ústní hygieny a jak je můžeme rozpoznat?

Stejně jako u lidí i zuby psů jsou náchylné k hromadění zubního plaku, který se pak v kombinaci se slinami a zbytky jídla v mezizubním prostoru mění v zubní kámen. Pokud plak a zubní kámen nejsou odstraňovány průběžně, mohou způsobit vážná onemocnění, následnou bolest a nakonec i ztrátu zubů. Proto je doporučována návštěva veterináře v případě těchto symptomů: zápach z úst, zarudlé nebo krvácející dásně, hromadění žlutého nebo hnědého zubního kamene nebo potíže při žvýkání.

Jak můžete předejít těmto potížím?

Jednou z možností jsou žvýkací pochoutky pro zubní hygienu psa, jako je Friskies Dental Fresh, které pomáhají redukovat plak a zabraňují tvorbě zubního kamene a současně slouží jako pamlsek nebo odměna. Dávkování žvýkacích pochoutek je jedna tyčinka denně. Tyčinky obsahují jedinečné směsi aktivních látek, které spolu s tvarem a speciálně vyvinutou strukturou dělají z každého žvýknutí efektivní prostředek proti ústním a zubním problémům.

Na trhu lze zakoupit tři různé varianty Friskies Dental Fresh:

Tartar Control – proti zubnímu kameni
- vědecky prokázaný účinek redukce zubního kamene až o 80 %
- obsahuje uhličitan vápenatý, který udržuje zuby silné
- obsahuje bentonit, který jemně obrušuje zubní kámen
- vhodný pro každodenní použití

 

 

 

 

 

Fresh Breath – pro svěží dech
- obsahuje mátu a petržel, která účinně působí k osvěžení dechu
- vhodný pro každodenní použití

 

 

 

 

 

 

Gental Dental – pro zdravé dásně
- jemně masíruje dásně
- obsahuje přírodní složku – hřebíček, který má zklidňující a antiseptický účinek
- vhodný pro každodenní použití

 

 

 

 

 

 

Dárkový balíček pochoutek pro psy obsahuje žvýkací tyčinky pro dentální hygienu psa Dental Fresh s obsahem máty a petržele, která účinně působí k osvěžení dechu psa a Funtastix - měkké kroucené tyčinky se šunkovou a sýrovou příchutí a dále gumovou hračku pro Vašeho miláčka.


Doporučená cena dárkového balíčku je 99,- Kč.
Informace naleznete na www.purina.cz nebo se můžete zaregistrovat na www.purina-snackattack.com