„Pro udržení popularity je třeba věnovat maximální péči svému zevnějšku a budování image moderní ženy,“ říká Zdena Studenková (46 let) v našem rozhovoru. Jako herečka je Zdena Studenková již dlouhá léta v popředí zájmu veřejnosti. Za svůj profesionální herecký život odehrála na 250 rolí v televizních inscenacích, hrála ve 20 filmech a ztvárnila téměř 100 rolí v divadle. Její zřejmě nejznámější rolí je Gábina v komedii století „S tebou mě baví svět“ nebo kráska Julia v pohádce „Panna a netvor“. V současné době hraje a zpívá v muzikálu Janka Ledeckého „Hamlet“, kde představuje Hamletovu matku, královnu Gertrudu. Při jedné z jejich návštěv Prahy jsme jí položili pár otázek.

Na čem kromě Hamleta v současnosti pracujete?
Kromě Hamleta, kterého hraji tady v Praze, účinkuji ve dvou muzikálech na Slovensku. V divadle v Nitře je to původní Slovenský muzikál „Bathorýčka“, kde hraji hlavní roli (u vás v Čechách znáte tento příběh pod názvem Čachtická paní) a na Nové scéně SND hraji Sugar ve známé hře „Niekto to rád horúce“. Ještě samozřejmě působím v několika činoherních představeních SND např. v Gogolově „Ženitbě“ či Shakespearových „Veselých paničkách Winsdorských“.

Řekla bych, že se asi nenudíte. Pendlování mezi Prahou, Nitrou a Bratislavou…
… a to ještě natáčím pro televizi Markýza pravidelný týdeník pro ženy! Víte, jestli je na světě věc, kterou opravdu nemám rada, tak je to nečinnost. Mám ráda pohyb. Pravidelně několikrát týdně cvičím. Doma často, ráda a myslím že i velmi dobře vařím. A k tomu například jsme letos na naší zahrádce měli nadúrodu rajčat a paprik, takže jsem si jako správná kuchařka udělala zásoby kečupu, protlaku a rajčatové šťávy.

A zbývá vám při tom všem taky čas na sebe samu?
Vím, že pro udržení popularity je třeba věnovat maximální péči svému zevnějšku a budování image moderní ženy. Jak už jsem řekla, pravidelně cvičím, ve svém jídelníčku preferuji zeleninová jídla a saláty, navíc nekouřím a téměř nepiji alkohol. Jsem alergik, takže na svou pleť mohu používat jen vybrané kosmetické přípravky. Co si ale nemohu vynachválit je přípravek přírodního charakteru Imedeen, který mi před lety doporučila moje přítelkyně ze Švédska. Ne, že bych po něm omládla a byla úplně bez vrásek – uznejte, to je v mém věku nemožné, ale velmi mi pomáhá zvláčňovat a zvlhčovat pokožku, což oceňuji zejména v těchto podzimních a zimních měsících, kdy často střídám pobyty v přetopených a suchých místnostech s pobytem venku v chladu, zimě, mrazu a smogu. Na Imedeenu se mi také líbí, že se jedná o seriózní výrobek, dlouhodobě zkoušený profesionálními dermatology.

Blíží se čas Vánoc, jak se na ně chystáte? Uklízíte, vaříte, pečete, kupujete dárky?
Začnu od konce. Já dárky kupuji celé rodině průběžně celý rok. Ale nikdy to nevydržím a dárek daruji obvykle okamžitě. Takže teď nakupuji znovu. Nicméně my si v rodině nedáváme žádné drahé dárky, většinou věci pro radost a takové dárky se i s radostí nakupují. O pečení a vaření se pokaždé dělím se svojí maminkou. Letos mi ale bude možná muset pomoci víc než obvykle. Týden před Vánoci mě čeká operace menisku, který mě již delší dobu zlobí. Doufám, že po operaci nenastanou žádné komplikace a že si budu moci letošní vánoce užít v rodinném kruhu s dcerou Simonou, s mým přítelem Braňem, s mojí maminkou a s naším psem Oliverem.

Tento rozhovor je určen pro internetový magazín Žena-in.cz. Jaký je váš vztah k počítačům a internetu?
Přiznávám se dobrovolně, že internet je pro mne zatím tabu a na počítači umím akorát tak otřít prach. Moje dcera Simona ho ale používá a na internetu si hledá informace, které potřebuje ke studiu. Několikrát se mi pokoušela některé věci ukázat a vysvětlit, ale bezvýsledně. Myslím, že tak to u nás ještě nějakou chvíli zůstane. I v novém tisíciletí.
Reklama