5ce7c27c29b0dobrazek.png
Obecně platí, že by brýle, a to jak dioptrické tak i sluneční, měly kontrastovat s vaším tvarem obličeje. Jsou ideální cestou, jak zvýraznit, anebo naopak zjemnit, vaše rysy. Tvarů obličeje je šest, nejčastěji ale rozlišujeme obličej hranatý, kulatý, oválný a srdcovitý. Pokud se naučíte nosit brýle, které vám opravdu budou slušet, věřte, že se stanou dokonalou tečkou i toho nejjednoduššího outfitu.

Hranatý obličej
5ce7bef6455d4obrazek.png

Ostré rysy potřebují trochu zjemnit. Jak na to? Jednoduše! Vsaďte na oválné a kulaté tvary obrouček. Naopak se vyhýbejte tvarům hranatým.

Kulatý obličej
5ce7bf9d0e0d2obrazek.png

Pokud nevlastníte výrazné rysy, vaše tvář je hezky kulaťoučká a chcete-li opticky tvář zeštíhlit, vybírejte brýle s ostrými tvary. Ideální obroučky jsou čtvercové a obdélníkové. A pozor na oblíbené „lennonky“, ty nejsou nic pro vás.

Oválný obličej
5ce7c00a02715obrazek.png

Jste majitelkou obličeje, který má souměrné rysy a oválný tvar? V tom případě jste na tom úplně nejlépe. Vám budou slušet i ty nejbláznivější tvary. Tedy pokud se odvážíte! Nebojte se experimentů a klidně zkuste brýle kulaté, retro, kočičí…

Srdcový obličej
5ce7c068031b9obrazek.png

Máte-li trojúhelníkový neboli srdcový tvar obličeje, volte tvar, který opticky celkový vzhled vyváží a zjemní ostřejší rysy brady. Co tedy bude to pravé ořechové? Nestárnoucí a nadčasové pilotky. S těmi nikdy nešlápnete vedle.

Také si přečtěte:

Reklama