Venkovní rolety se skládají z roletového pancíře vytvořeného spojenými hliníkovými lamelami. Pancíř vedený v bočních lištách se navíjí do schránky. Předokenní rolety lze ovládat ručně šňůrovým a popruhovým navijákem nebo klikou s převodovkou. Lze je ovládat i pomocí elektromotorku, vypínačem, dálkovým ovladačem, nebo pomocí chytrého telefonu či tabletu, což jde i na dálku. Venkovní rolety lze napojit i na systém chytré domácnosti v podobě smart home. Předokenní rolety jsou jedním z nejefektivnějších způsobů venkovního stínění domů, bytů i komerčních ploch.
5c73dc5b2c561obrazek.png

Předokenní rolety a jejich výhody

Venkovní rolety lze využít jako ochranu proti slunci, pro úplné zatemnění, ale i jako zábranu před únikem tepla skrz okenní otvor. V létě zabrání přehřívání interiéru, v zimě pak fungují jako tepelná izolace. Představují značnou úsporu nákladů za klimatizaci i vytápění. Navíc jde o účinnou ochranu vašeho soukromí i majetku. Venkovní rolety lze opatřit závěsy a ve spojení s motorickým ovládáním zabránit nadzvednutí pancíře. Zvýšíte tak bezpečnost daného objektu. Rolety také snižují hlučnost prostupující z okolí, zajistí vám klid na práci i pro kvalitní spánek.

Venkovní rolety pro delší životnost vašich oken

Předokenní rolety pomáhají při zaizolování objektu. Hodí se k hliníkovým oknům, které hůře izolují. Používají se i na dřevěná a plastová okna, u kterých omezí jejich neustálé vystavení povětrnostním vlivům, dešti, sněhu a silnému slunečnímu záření. Tím velkou měrou prodlužují životnost okenních rámů. Venkovní rolety jsou velmi prospěšné i pro střešní okna. Pokud si pořídíte časovač, lamely se samy ovládají a lze je velmi dobře programovat i pomocí čidla pro reakci na počasí. Výběr barevných odstínů předokenních rolet je opravdu široký. Velmi dobře je tedy zkombinujete i z fasádou domu.

Snadná instalace předokenních rolet

Venkovní rolety lze naplánovat při stavbě i rekonstrukci domu. V tom případě využijte rolety se zaomítacím kastlíkem. Předokenní rolety lze však i dodatečně instalovat do oken. K dodatečné montáži jsou předokenní rolety přímo určené. Montáž se v tomto případě provádí přímo do rámu okna nebo do ostění. Předokenní rolety lze vybavit i rolovací sítí proti hmyzu. Pokud vám u klasické venkovní rolety vadí jejich neprůhlednost, což lze pokládat za jejich nevýhodu, zvolte screeny. Jednotlivé druhy rolet se od sebe liší.
5c73dc64ebc9dobrazek.png

Screenové rolety

Screenové rolety jsou moderní, funkční a elegantní systém zastínění. Venkovní látkové rolety jsou z vysoce kvalitní a speciální látky, která zadrží a odrazí až 80 % tepelného záření. Na rozdíl od venkovní žaluzie či rolety je screenová roleta průhledná. Materiál SCREEN či SOLTIS zajistí v interiéru příjemný stín a ponechá pohled ven. Boční vedení zajišťuje ocelové lanko, vodící lišta nebo systém ZIP s vysokou odolností vůči větru až 80 km/hod. Ovládají se pomocí šňůry, kliky či motoricky.

Dostupné ceny venkovních rolet

Cena venkovní rolety se odvíjí hned od několika parametrů. Důležitá je jejich velikost, způsob provedení instalace a typ zvoleného ovládání. Záleží na tom, jakou specifikaci venkovních rolet preferujete. V každém případě mají předokenní rolety velkou spoustu výhod a tato investice se rozhodně vyplatí. Velké úspory, nebo zvýšení vašeho komfortu a bezpečnosti, jsou jejich velkou přidanou hodnotou. Garance vysoké kvality zpracování a dlouhé životnosti se odvíjí od dodávky předními renomovanými firmami. Na předokenní rolety se vztahuje záruka 24 měsíců, na elektropohony SOMFY dokonce 5 let.

Jak vybírat venkovní rolety

Specializovaný technik vždy přijede přímo na místo realizace a poradí vám s výběrem vhodného stínění na míru, přesně podle vašich představ. Pomůže vám vybrat to nejvhodnější řešení zohledňující veškerá kritéria. Po zaměření dostanete zdarma nezávaznou nabídku přímo na míru. V případě odsouhlasení nabídky jsou předokenní rolety přibližně do měsíce připraveny k odborné montáži. Dostanete potřebné informace k ovládání a ke snadné údržbě rolet. Podívejte se na druhy venkovního stínění a vyberte si přesně podle vašich představ.

Reklama