Pokud došla i v té vaší, je nutností pořídit novou. Jak na to?

Cena

První kritérium výběru je rozhodně to cenové. Platí, že na trhu se setkáte se dvěma variantami. Tou první jsou tonery originální, zatímco druhou možností jsou ty alternativní.
Touto cestou se vydejte,  pokud hledáte opravdu levné tonery. Důvody jsou jasné. Budete mít jistotu, že ušetříte i desítky procent z pořizovacích cen. Samozřejmě se nákupu bát nemusíte, jelikož dané řešení:

  • Existuje o pro vaši tiskárnu
  • Je s tiskárnou kompatibilní
  • Má dobrou kvalitu tisku

5bb1f320bfb93obrazek.jpg
Typ náplně

Stejně, jako má konkrétní označení vaše tiskárna, má konkrétní označení také náplň, kterou pořizujete. Je proto nutné zajistit to, aby byla určená právě do vaší tiskárny. Nejprve je proto nutné zjistit její typ a poté hledat například tonery Canon, které jsou pro ni přímo určené. Tady musíme říci, že mnoho eshopů nabízí interaktivní hledání a tak podle názvu tiskárny jednoduše najdou i ten pravý toner.

Dále u typu pochopitelně zohledněte i to, o jakou barvu se jedná. Zde nemusíme připomínat, že byste měla koupit tu, u které vám tiskárna hlásí, že je prázdná. Jde tedy buď o barvu černou, nebo se může jednat o variantu barevnou.

Kapacita

Jsou různé možnosti. Tedy tonery s nižší, stejně jako vyšší kapacitou. Ta není udávána ani v hmotnostních, ani v objemových jednotkách. Je použito standardizované měřítko, které řekne to, kolik stránek velikosti A4 dokáže daná konkrétní náplň vytisknout. Když tisknete spíše méně, mohou vám plně stačit menší možnosti. Pokud naopak více, volte největší. Daná kapacita má dále vliv také na cenu tisku. Náklady na jednu vytištěnou stránku vycházejí lépe u náplní s vyšší kapacitou.