První příspěvek k tématu je od čtenářky s nickem Maryene. Má tři děti, dnes už dospělé kluky, a brzy bude babičkou. A co nám o vybírání jmen napsala? :)


 

Už je to dávno, co jsem se poprvé dozvěděla, že nás bude o jednoho víc. Od první chvíle jsem se těšila na miminko, představovala jsem si jaké bude a vymýšlela jména. Nikdy by mě nenapadlo dát dítěti jméno, které by mělo být hlavně originální a neobvyklé nebo exotické, přemýšlela jsem spíš o tom, aby se nestalo terčem výsměchu, aby se dítěti lehce vyslovovalo a aby se mi především líbilo a hodilo se i k příjmení. Moji synové dostali jména Jan, Richard a Petr. A přestože jsem pro dítě chtěla to nejlepší, a taky právě proto, bych nikdy nerodila doma. Je hezké mít kolem sebe domácí prostředí a rodinu, ale kdybych to udělala, dnes by nejs píš nebylo na světě ani jedno z mých dětí a možná ani já ne.

Děti mi obrátily život úplně naruby, zpřeházely nejenom denní režim, ale i životní priority, děti se od první chvíle kdy přišly na svět staly pro mě smyslem mého dalšího života. A přestože se mi první manželství nevydařilo, nic bych na svém životě neměnila. Právě proto, že tam patří moje děti.

Dnes už jsou dospělé a opět je u nás aktuální vybírání jména. O Velikonocích jsem měla narozeniny a od jednoho z mých synů a jeho přítelkyně jsem dostala velmi originální dárek. Rámeček bez obrázku, byl v něm zarámovaný pozitivní test. Budu babička a těším se stejně jako před lety na vlastní miminko. Co to bude? Holka nebo kluk? Vybírání jména se stalo dobrou zábavou pro nás pro všechny, ale nakonec se nechám překvapit. Přestože už v dobách antiky se věřilo tomu, že jméno může ovlivnit i osud a další život člověka. „Nomen Omen“ - jméno je osudem.

Při narození svých dětí jsem se nad významem jmen nezamýšlela, tehdy se o tom ani nemluvilo a internet nebyl, přesto jsem později zjistila, že by jména, která jsem svým synům vybrala, neměla přinést nic špatného. Takže pokud opravdu má jméno ovlivnit náš život, budu jenom věřit, že se i moje vnouče dočká jména, které mu přinese štěstí a hezký život.

Maryene

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Reklama