Milá redakce  ŽENA-IN,
 
 
 
když je dnes ten "pátek, bláznů svátek", mám i já jednu příhodu, která se stala před pár lety. Jsme parta lidí, kteří nezkazí žádnou srandu. Chováme se někdy vzhledem k věku až potrhle, uznávám.
 
Tento příběh se stal  jednoho zimního pátečního večera, když naše parta šla z koncertu Fleretů. Pravda někteří již měli trochu pod čepicí, tak vymýšleli co s načatým večerem. 
 
 
Rozhodli jsme se, že půjdeme navštívit naše známé, kteří patří taktéž do party, ale na  koncert se  nemohli  z nějakých důvodů dostavit. Koupili jsme víno a celá tlupa jsme se vydali v rozjařené náladě a za zpěvu... Zafůkané, zafůkané...  na návštěvu. Zastavovali jsme se co pět minut, povídali si vtipy a smáli se. Naše cesta vedla kolem hřbitova, kde stál kontejner plný vyhozených věnců. Protože nad kontejnerem byla zrovna pouliční lampa, jedna z rozjařených kamarádek začala prozkoumávat zachovalé věnce a zjistila, že dva z věnců jsou opravdu jako nové a že je vezmeme hostitelce místo kytky :-).
 
Nedala si to vymluvit a než bys řekl švec, už byla přepadlá přes okraj kontejneru a lovila za mašli věnec, který jí padl do oka. Dvakrát jsme ji museli z kontejneru vyprošťovat, protože jak byla v ráži, začaly se jí líbit i jiné vyhozené věci. Ukecali jsme ji, že vyhořelé svíčky nebereme a že když se tam bude dál hrabat, jdeme bez ní.
 
 
Vzali jsme tedy dva vybrané věnce a vykračovali jsme s radostí a chichotem k domu našich známých. Když jsme přišli k jejich domu, seřadili jsme se do průvodu a po zazvonění jsme i s věnci vpluli do chodby, posléze i obývacího pokoje za zděšeného výrazu našeho kamaráda a jeho ženy. Návštěva probíhala za bujarého smíchu, žertování až do té doby, než jsme zjistili, že máme plné nohy napíchaného  jehličí v silonkách a muži v ponožkách. Jenomže to už byly tři hodiny ráno a hostitel nám oznámil, že dopoledne čekají příjezd tchánů na oběd. Když jsme ovíněni odcházeli, někteří z nás viděli co jsme natropili.
 
V celém obýváku byly v koberci zapíchány stovky jehliček, které se z uschlých věnců doslova vysypaly a roznesly po celém bytě. Jehličí pokrylo i celou chodbu, no byla to hrůza.
 
Na druhý den nám všem přišla SMSka, že můžeme přijít zase na návštěvu. Hostitel totiž od našeho odchodu smetal a vysával spadané jehličí až do dopoledních hodin. Dodnes vzpomíná, že zbytky našli pod kobercem ještě na Velikonoce :-).
 
 
Tak to byl jeden z bláznivých nápadů naší party.
 
 
 
   Přeji hezký slunný, bláznivý pátek.
 
 
   Evalota
 
 

Děkujeme za příspěvek, Evaloto, a přejeme hezký víkend.

redakce@zena-in.cz

Reklama