Foto: © TravelTrex 

V Livignu to při lyžování, běžkování, snowboardování nebo procházkách opaluje i v zimě. Sněhem oplývající středisko se totiž rozkládá na slunečné straně Lombardských Alp, nedaleko švýcarského Svatého Mořice. Je vhodné jak pro ty, kteří si chtějí užít aktivní dovolenou, tak pro zastánce odpočinkového režimu a výhodných nákupů.

Nebudete vědět, kam dřív

Pro první skupinu nabízí tamní lyžařské středisko 115 kilometrů sjezdovek se snowparky (pro workoholiky s bonusem v podobě tří bezplatných Wi-Fi hotspotů) a také 30 kilometrů upravených běžeckých stop.
 
Po rozlehlém areálu s 31 vleky a lanovkami se lidé natolik rozptýlí, že fronty nehrozí. Pro ty, kteří uvítají ještě o něco intimnější atmosféru, je připravené také večerní lyžování a dvoukilometrová osvětlená běžecká trasa. Nejvyšší bod střediska se nachází ve výšce 2 798 m.
 
Provincie Sondrio, jejíž je Livigno součástí, je vhodná i pro pěší. Poskytuje panoramatický výhled na Ortler, pohoří Východních Alp, nebo na ledovec Forni. Kopcovitá krajina lemovaná vinicemi vytváří tu pravou atmosféru pro romantickou procházku zasněženou krajinou.

Foto: © Mira | Unsplash

Sport i „šopování“

Livigno je výjimečné také tím, že jde o bezcelní zónu s mnoha výhodnými nákupními příležitostmi. Z hor se tak můžete vrátit nejen opálení, ale i s novým parfémem, oblečením nebo třeba hodinkami.
 
K ubytování si lze v Livignu vybrat z řady apartmánů či hotelů, u kterých pravidelně staví skibusy. Ubytovací zařízení svým hostům často nabízejí možnost navštěvovat jejich odpočinkové zóny v podobě lázní, bazénů, vířivek a saun. Jsou tím pravým místem, kde se dá načerpat nová energie na další den plný lyžování nebo horské turistiky.
 
Nedaleko Livigna můžete navštívit také švýcarské městečko Svatý Mořic s ledovcem. Livigno se nachází v lyžařském regionu Alta Valtellina. Ten zahrnuje také Bormio, Santa Catarinu a Cima Piazzi-San Colombano.

Více informací o středisku se dozvíte na stránce https://www.snowtrex.cz/italie/livigno/lyzovani.html

Reklama