Každou sezonu se mění barvy. Jaro bývá ve znamení svěžích čistých pastelů. Jaké barvy jsou aktuální letos? Pojďte si vybrat tu svou.

Červená

scarlet

bude pro letošní jaro nepostradatelná. Zvláště tento lichotivý odstín cihlové červené zvaný „scarlet“ vyniká stejně dobře na šatech pro den jako na večerních koktejlkách. Nemáte dost odvahy ji nosit? Pořiďte si v ní aspoň doplňky jako pásek, kabelku nebo botičky a kombinujte je s neutrálními barvami nebo s černou.

Pudrová - ruměnec

ruměnec

Tento ultra-ženský odstín vypadá nejlépe ve spojení s jemnými a neutrálními barvami. Aby více vynikla textura materiálu, experimentujte s krajkou, šifonem nebo semišovou kůží. Chcete být ještě odvážnější? Pořiďte ruměncově barevné šaty nebo halenku s korálovou výšivkou. Věřte tomu, nebo ne, tento pastelový odstín sluší všem tónům pleti...

Žlutá

žlutá

O žluté už tu byla řeč. Ale nejmódnější bude tento chladný, trochu fluorescenční odstín. Pokud nemáte kuráž nosit takovou barvu ve velké ploše, pořiďte si v této barvě třeba halenku, top nebo šálku a noste ji k šedé nebo černé.

Stříbrná

stříbrná

Kovové materiály zůstávají nadále v kurzu. Ale pro jaro bude vhodnější stříbrná než zlatá, protože nepůsobí tak dramaticky a vznešeně. Je to vlastně taková luxusnější verze šedé. Vzhledem k tomu, že stříbro je přirozeně zářící, lichotí tmavší pleti. Odolejte nutkání ozdobit se dalšími šperky.

Levandulová

levandulová

Patří k nejsvětlejším a nejlichotivějším odstínům fialové a sluší nejvíce šatům ve stylu retro. Ať už inspirovaným baletem, nebo charlestonem. Ještě romantičtějšího charakteru dosáhnete volánky  nebo květinovými motivy. Odstíny lila sluší i světlé pleti.

Zelená - mořská pěna

zelená

Tato pastelová zeleň okamžitě osvěží jakékoliv oblečení. Výborně se kombinuje s bílou, šedou, ale i třeba s námořnickou modrou. Zatímco je tato barva určena spíše pro denní oblečení, s jiskřivými šperky vypadá dobře i na večerních šatech.

Foto: In-style

Která barva z této jarní palety se vám nejvíce líbí?

Reklama