Nejoblíbenější česká kapela Kryštof chystá pro své fandy po čtyřech řadových albech a CD se záznamem z živého koncertu opravdovou lahůdku – album s nejlepšími hity! Kapela už je na světě 14 let a za tu dobu stvořili pár opravdu dobrých písní, a tak není od věci je všechny hezky vydat na jednou kompaktu.

Co ovšem fanoušky určitě potěší, je možnost se na tvorbě alba aktivně podílet. Kryštof chce dát svým posluchačům vědět, že stojí o jejich názor. „Ne vždy se kapela domluví na výběru toho nejlepšího a ne vždy rádiové hity bývají tím, co fanoušci milují. A tak jim dáváme možnost složení desky ovlivnit, respektive rozhodnout. Jak se zdá, fanouškům se něco takového líbí,“ vysvětluje Richard Krajčo.

Na oficiálních stránkách kapely www.krystof.net probíhá hlasování o písně, které by měly být na album určitě umístěny. Na výběr jich je dvacet a zatím vedoucími jsou hitovky Obchodník s deštěm, Zrcadlení a Lolita. Ovšem nechybí ani Ženy, Cosmoshop, Vodné stočné nebo Chmýří.

Vydání alba se je plánováno na 19. října a kromě výběru 11–12 písní z předchozích alb bude obsahovat i tři novinky. Prvním singlem, který nasadí rádia, bude song v duchu nejoblíbenějšího Obchodníka s deštěm – Plán.

Kromě nového CD chystá kapela Kryštof od 1. listopadu do 15. prosince podzimní turné. Nebude to však koncertní halová klasika. Kapela udělá celkem 15 vystoupení a budou se odehrávat v mimořádných prostorách po českých a moravských divadlech. Například historické Stavovské divadlo v Praze si žádá komornější hudbu, a tak budou písně hrány v akustické podobně. Doplní je také recitál Richarda Krajča, v němž zpěvák divákům nabídne možnost si s ním popovídat o jeho hudební i herecké tvorbě.


Chystaná vystoupení:
25. srpna v Hošticích u Volyně (Stodola Michala Tučného)

25. srpna na festivalu v Okorá

31. srpna v Krásné Lípě v rámci Dný Českého Švýcarska

1. září v Petrovicích u Karviné během městských slavností

14. září na Císařské louce v Praze v rámci Happy Beer Days

15. září na Velkých dnech piva v Pardubicích

15. září v Jičíně během Kulturního festivalu Jičín

23. září na festivalu Rock for Žatec

 

zdroj a autor fotografii: www.2media.cz - Petr Hrubeš

Reklama